Bahçeli: Sağlık Bakanımız muazzam bir dirayetle çalışıyor

Bahçeli: Sağlık Bakanımız muazzam bir dirayetle çalışıyor. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, diğer tüm sağlık personelimiz fedakarlıkla görevlerini ifa ediyorlar. Onlara ne kadar şükran duysak azdır. Her şeyin en iyisine layık oldukları tartışma götürmez bir gerçektir.

Gündem 14.09.2020, 19:51 14.09.2020, 19:59 Güler Sağlam
Bahçeli: Sağlık Bakanımız muazzam bir dirayetle çalışıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşte Bahçeli'nin tweetleri;

İnsanlığa musallat olan yeni tip Koronavirüs salgını sınır tanımıyor, hiçbir ülkeyi takmıyor, herhangi bir engele de takılmıyor. Yayıldıkça yayılıyor, ihmal ve tedbirsizliklerden etap etap istifade ederek insan bedenine tutunuyor, sonra da ağır sonuçlara neden oluyor.

Dünya büyük bir felaketin yükünü kaldırmaya çalışıyor. Salgının önünü kesmek, virüsün bulaşıcılığını önlemek, hastalığı kalıcı ve köklü tedavi etmek için yoğun emek ve mesai sarfediliyor. İnanıyorum ki beklenen günler gelecek, şifa insanlıkla buluşacaktır.

Karamsarlığa gerek yoktur. Bir kaşık suda fırtına koparmaya lüzum yoktur. Elbette hastalığı ciddiye almak lazımdır, ancak salgına dikkat ettiğimiz kadar kötümserliğin salgınına karşı da uyanık olmak zorundayız. Yeter ki kurallara uyalım, yeter ki duyarlı olalım.

Maskesi kolunda gezen, sosyal mesafeyi askıya alan, temizlik şartlarını ihlal edenler başkalarının yaşama hakkını riske attıklarını görmek mecburiyetindedir. Tavsiye edilen kurallara bilerek ve kasten uymadan toplum hayatına karışanlar insan sağlığını hiçe sayan vicdansızlardır.

Eğlence merkezlerinde, gece kulüplerinde, düğünlerde, toplu taşıma vasıtalarında maske takmadan mesafe koymadan sorumsuzca hareket edenlerin virüsün bulaşmasına destek oldukları, insan ve toplum sağlığına kast etmeleri feci bir vebaldir. Nefes alma hakkını gasp edenler suçludur.

Ülkemizde Korona virüse karşı olağanüstü bir mücadele sergilenmektedir. Bu yalın gerçeği inkar edip açıklanan rakamları yalanyanlar ne biliyorsa açıklamak durumundadır. Vatandaşlarımızın aklını karıştırmak, güvensizliği kamçılamak, şüpheleri kabartmak utanmazlığın daniskasıdır.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Şu yarım aydınlara bakınız! Her konunun uzmanı kesilen cahil uzmanlara lütfen dikkat ediniz. Bunlar ki, virüs allamesi kesilmişler, televizyon ekranlarında adeta dedikodu borsası kurmuşlar! Gece gündüz Türkiye'nin KOVİD-19'la mücadelesini karalıyorlar. Ayıptır, yazıktır!

Virüsü bilmezler, tıptan anlamazlar. Alakasız oldukları her konuda bilirkişiliğe kalkışırlar. Tek yaptıkları insanlarımızın moral seviyelerini aşağı çekmek, öldük, bittik, tükendik fitnesini rüzgar gibi estirmektir. Milletimiz bu kifayetsiz muhterislerden bıkmış usanmıştır.

Türkiye'nin KOVİD-19'a yenilmesini, devlet ve toplum hayatının felç olmasını şifreli sözlerle temenni edenlerin alçak bir heves içinde oldukları aşikardır. Sağlık çalışanlarımızın azmini kırmak için kollarını sıvayanlar tedavisi imkansız ahlaksızlık hastalığına yakalanmışlardır.

Sağlık Bakanımız muazzam bir dirayetle çalışıyor. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, diğer tüm sağlık personelimiz fedakarlıkla görevlerini ifa ediyorlar. Onlara ne kadar şükran duysak azdır. Her şeyin en iyisine layık oldukları tartışma götürmez bir gerçektir.

Virüse teslim olmayacağız. Devletimiz ve hükümetimiz meseleyi çoktan kavrayarak musibeti bertaraf etmek amacıyla seferberlik ruhuyla çabalamaktadır. Buna saygı duyup destek vermek varken kötümserlik aşılamak iyi niyetli ve dürüst bir tavır değildir.

Ayrıca görevlerini üstün bir vatan sevgisiyle yapan polislerimize ve diğer bütün güvenlik güçlerimize hakarete yeltenenler de virüs kadar tehlikelidir. Hiç kimsenin zor şartlar altında vazife yapan kahramanlarımızı suçlamaya ve saldırmaya hakkı yoktur.

Her gün şehit verdiğimiz şu günlerde, devletimizin mücadele kararlılığını sorgulamak Türkiye düşmanlarını sevindirecektir. Bu vesileyle vatan ve millet için toprağa düşen aziz şehitlerimize, KOVİD-19'dan dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum.

Her ne kadar virüse karşı CHP Genel Başkanı'nın dile getirdiği gibi parlak bir görüşümüz(!) yoksa da, maske-mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uymak önceliğimiz olmalıdır. Bu gecenin sonunda güzel bir günün bizi beklediğine inanalım, itimat edelim.

Akif'in dediği gibi, "Yeis haramdır, yeis küfürdür." Önce tedbir, sonra da tevekkül diyelim. Kendi aklımızı kullanacak cesareti gösterip duanın gücüyle birbirimize kenetlenelim. Emin olunuz, başaracağız, bu Korona günlerini geride bırakacağız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Le le le 10 ay önce
Sayın bahçeli bur teklifimizvar milletvekili maaşlarından yüzde 20 indirim isteseniz olurmu genel müdür maaşlarından ilave ödemeleri kaldırılması teklibi verin bütçeye en az eski parayla 1 katrilyon para gelir. .
kuzey ege 10 ay önce
bülent arınç görevi verilmiş. sayın emektarımıza.. inanın 10 gün önceki mesajını hatırlamaz
Placebo 10 ay önce
Sn.bahçeli siz önce hükümete sağlık çalışanlara yıllardır verilen sözler niye tutulmuyor diye sorun.biz sizin övmenizle yermenizle çalışmıyoruz,biz görevimizi yapıyorsak sizlerde siyasetçi olarak yetkililerin yaptığı herseyi onaylamaktan vazgeçin,hiç samimi gelmiyorsunuz.artık kimse teşekkür etmesin sağlıkçılara,teşekkür istemiyoruz icraat istiyoruz.zaten bu dönemde bile sıkıntılarımızı görmeyip yada görüpte sessiz kalmanız bir sonraki seçimde sağlıkçıların tokadını sandıkta yiyeceğiniz anlamına gelir
Seracettin BURHAN 10 ay önce
Sağlık Çalışanları Olarak Biz Üzerimize Düşeni Yapıyorken, Biz SağlıkbÇalışanlarının Ekonomik Sıkıntı İçinde Olmasını Göremeyenlere Devlet Bey Göstermiş
Ankara 10 ay önce
Sayın Bakanımız halis niyetle tek tabanca mücadele veriyor adeta çırpınıyor..Bakan mücadele veririken Ankara Destek te birileri kadrolaşıyor mu? Lütfen dikkat!!! Bakan tek başına mücadele ederken,Ankara Kovitte tavan yapmışken, Bakanlık personeli filyasyon için sahaya inmişken bunlar Bakanımızı mücadelede yalnız bırakıyor, Bakan covidle yalnız mücadele ederken Destek tekiler kadrolaşma derdinde mi!!! Destwk başkan ne iş yapıyor???
T akbulut 10 ay önce
bir saglik personeli olarak sayın bahçeliye katılıyorum resmi veriler gerçek verilerdir bu hassas dönemde gecesini gündüzüne katan ev ev dolaşan saglik personelinin emeklerine ve bakanımızın ozverisine haksızlık edilmesin bu durum siyaset malzemesi yapılmasın siyasette beceriksiz olanlar covid üzerinden yalandan rakam yukseltmesin insan hayatı hiçbir politika malzenesi olamaz politika insanlara hizmet için vardır bu dönemde herkes devleti için çalışıp cabalamali haksızlık etmeyin hukumetimiz dünyada sayılı korona ile mücadele edenlerden biridir ya şehir hastaneleri olmasaydı onada muhalife edenler vardı zaman kötü dünya ekonomisi bozuldu üretimler durdu ne yapsın devletimiz en iyisini yapmaya çalışırken pandemi uzerinden rakam yükseltmek akıl işi değil herkes görevini yapsın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?