PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Avukat ve Arkadaşları Paramedik Sağlık Personelini Darp Etti İddiası!

Gelişigüzel park ettikleri lüks araçlarının ambulans tarafından çizilmesi nedeniyle ARKASINA babası ve 20-25 kişilik arkadaş grubunu da alan avukat genç paramedik sağlık personelini darp etti. Saldırganın Avukat olması nedeniyle soruşturma izni gerekiyor..

Gündem 22.01.2022, 13:13 23.01.2022, 19:42 Zeynep Elmalı
Avukat ve Arkadaşları Paramedik Sağlık Personelini Darp Etti İddiası!

Sağlık Tekirdağ Şubesi, Bakan Koca ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e sosyal medya'dan seslenerek "Artık moda haline gelen bu terörü kınamak ve paylaşım yapmak dışında caydırıcı herhangi bir önlem alınması için bir girişiminiz olacak mı?" sorusunu yöneltti.

Sendika tarafından yapılan açıklama şu şekilde: 

1.Resim: Çerkezköy'de vakaya giden Kapaklı 112 ekibimiz dar bir sokakta iki defa manevra yapmasına rağmen park halindeki aracı çiziyor.

Sürücü paramedik kardeşimiz Muhammet Kartal kkm bilgisi ve yönlendirmesi ile yürüme mesafesi kalan hastaya diğer ekip arkadaşlarını gönderip,

Kendisi araç sahibine ulaşıp resim çekerek hastane dönüşü trafik çağıralım ve işlemleri bitirelim diyor,

#Avukat  H.T. ve babası mekan sahibi Ferit tarafından ve (iddia edilen diyoruz arkadan vurmak suretiyle) bir anda mekandan çıkan kişiler ile 20-25 kişilik grup arasında,

Kalan paramedik kardeşimiz Muhammet darp ediliyor.

"Avukat Olmayınca Ambulans Şoförünü Darbeden Şüpheli Tutuklandı" başlıklı haberimizde 23 Ocak 2022'de avukat olmayan ambulans saldırganının Adıyaman'da tutuklandığı haberini okuyabilirsiniz. 

2.Resim:

Şube Başkanımız ve Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Serkan Alkan ile birlikte gece Çerkezköy Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılan kardeşimiz ziyaret edilerek,muayene sonrası kafatasında şişlikler ve görmede bulanıklık nedeniyle Çorlu Devlet Hastanesi'ne göz muayenesi için sevk işlemleri gerçekleştirilirdi.

3.Resim:

İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz KALKAN'ın desteği ile normalde rutin uygulanması gereken doğru prosedür olan sağlık kurumunda arkadaşlarımızın ifadeleri alındı.

4.Resim:

Oldukça yoğun bir bölge olan ve ortalama 20 dk.da bir hastaneye vaka taşıyan 112 ekiplerimiz bunca çirkinliğe rağmen gecenin buz gibi soğuğunda hizmet etmeye devam ettiler,ediyorlar da.

Türkiye de sağlıkta şiddet, çalışanın kaderi değil yetkililerin ihmalidir.

Özellikle Çerkezköy ilçe emniyet müdürlüğüne destekleri için,İl Sağlık Müdürü şahsında gece yarısına dek sürecin içinde olan sağlık yöneticilerimize ve Çerkezköy Devlet Hastanesi acil servis nöbetçi ekibine teşekkür ederiz.

Bu olayla ilgili yapılan ve devam eden süreci paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (5)
Paramedik 4 ay önce
Yazıklar olsun! Sistem çok kötü! İlgililer çok duyarsız
Sağlıkçı 4 ay önce
HEMŞİRE KOŞ. BU PARAMEDİKLER ARTIK ÇOK OLUYOR, ONLARA HADLERİNİ BİLDİR. DOKTOR ONLARI ZORLAMIŞTIR BELKİ DE
mustafa 4 ay önce
şaşırdık mı hayır yine sağlıkçı yine şiddet
Yılmaz 4 ay önce
Ne olur bu avukat ve bütün arkadaşlarınıda bizim kuruma bekliyoruz
CovidAcil 4 ay önce
Avukat olunca sorusturma acilmayacak mi o cocuklari!
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?