PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Avukat Olmayınca Ambulans Şoförünü Darbeden Şüpheli Tutuklandı

Adıyaman'da hasta taşıyan ambulansın şoförünü darbeden şüpheli tutuklandı. Bu kararın ardından Tekirdağ’da bir avukatın, dar sokaktaki aracını çizdiği iddiasıyla vakaya giden 112 çalışanını darp etmesi ve hala hakkında işlem yapmaması geldi.

Gündem 23.01.2022, 19:30 23.01.2022, 19:41 Zeynep Elmalı
Avukat Olmayınca Ambulans Şoförünü Darbeden Şüpheli Tutuklandı

Alınan bilgiye göre, dün otomobil sürücüsü Cumhur B, Sümerevler Mahallesi'nde ambulsla hasta taşıyan İbrahim Halil G'yi darbettikten sonra kaçmasıyla il. idaresinde hasta taşıyan ambulans tan yol istedi. Kardan dolayı yolda tek şeritten ilerleyen ambulans yol veremeyince sürücü aracından inerek sağlık çalışanlarına yanında bulundurduğu bıçakla tehditte bulundu. Ambulansın şoförünü darbeden şüpheli tutuklandı.

AVUKAT HAKKINDA HALA İŞLEM YAPILMADI

Gelişigüzel park ettikleri lüks araçlarının ambulans tarafından çizilmesini gerekçe göstererek ARKASINA babası ve 20-25 kişilik arkadaş grubunu da alan avukat, genç paramedik sağlık personelini darp etmesinin üzerinden 48 saate yakın zaman geçti ancak herhangi bir işlem yapılmadığı bildirildi. Bilindiği gibi şahsın Avukat olması nedeniyle soruşturma izni gerekiyor. "Avukat ve Arkadaşları Paramedik Sağlık Personelini Darp Etti İddiası!" başlıklı haberimize tıklayarak olayın detaylarına erişebilirsiniz. 

Bir çok STK avukat hakkında yasal işlemler yapılması için hem Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e hem de Sağlık Bakanı Koca'ya çağrı da bulundu ancak iki bakanda sessizliğini korumaya devam ediyor.

Yorumlar (1)
Avukat olunca ayrımı yasaya baglaniyoruz 4 ay önce
Bizde sağlık çalışanlarına hastanelerde en en en önce sıra verelim. En öncelikli olalım..
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?