ATT Fadime Fedakarlığı İle Duygulandırdı!

Adana’da bir apartmanın zemin katında çıkan yangın nedeniyle binada mahsur kalan 11 vatandaşın tahliyesinin ardından yangından etkilenenler ambulanslara alınarak tedavilerine başlandı. Tam bu esnada Hastalar arasında bulunan kız çocuğunun ıslanan çoraplarını gören Adana 112 Şakirpaşa ASH İstasyonunda görev yapan Acil Tıp Teknisyeni Fadime Karaca çorabını ayağından çıkararak üşüyen hastasına giydirmesi görenleri duygulandırdı.

Gündem 30.12.2019, 14:47 30.12.2019, 19:58 Güler Sağlam
ATT Fadime Fedakarlığı İle Duygulandırdı!

Adana 112 Şakirpaşa ASH İstasyonunda görev yapan ATT Fadime Karaca,  binada mahsur kalan vatandaşa kendi çorabını ayağından çıkararak hastasına giydirmesi sosyal medya da gündem oldu.

Bu davranışı gören başka bir hasta yakını ise olayı fotoğraflayarak “sitemizde çıkan yangında küçük kardeşimize kendi çoraplarını çıkartıp giydiren ambulans görevlisi abla Allah senden razı olsun.” diyerek sosyal medyada paylaşıp teşekkür etti. 

7 Gün 24 Saat halkımıza fedakarca hizmet eden sağlık çalışanlarından sadece birisi olan ATT Fadime Karaca’ya fedakarlığı için saglikpersonelihaber.net olarak bizlerde teşekkür ederiz.

ADANA VALİLİĞİ BAŞARI BELGESİ VERDİ!

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Adana Valiliği’nde düzenlenen törene İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer de katıldı. Özer, Fadime Karaca’ya teşekkür ederek, "Hem insanız hem de anne ve babayız. Durmadan bir kişiye daha yetişmek için çabalıyoruz. Bizim dışımızda spontane gelişen bir durum oldu. Sağlık çalışanlarımızın tümü aynı tepkiyi gösteriyor aslında" dedi.

Valilikte yapılan başarı belgesi takdiminin ardından acil tıp teknisyeni Fadime Karaca, yangından kurtarılırken kendi çorabını giydirdiği Eylül Kahraman'ı (6) evinde ziyaret etti.

Minik Eylül, Karaca’ya sarılarak, teşekkür etti. Yangının olduğu gece yaşananları anlatan Karaca, anneliğin vermiş olduğu duyarlılıkla hareket ettiğini belirterek, "112 Acil’de çoğu zaman insani görevin dışında vicdan ve iyilikle çalışmak gerekiyor. Bu, tüm sağlık çalışanlarının yaptığı şeyler. Hepimiz sağlıkçı olmanın yanında bir anne, bir evlat oluyoruz çoğu zaman. Ben de annelik duyarlılığıyla yaklaştım. Eylül’ün ayaklarını ıslak görünce kendi çorabımı giydirdim. Yapabildiğim tek şey buydu. Yardımcı olabildiysem, ne mutlu bana" diye konuştu.

ANNESİ TEŞEKKÜR ETTİ

Minik Eylül’ün annesi Melisa Kahraman ise kendilerine telefon geldiğinde panik yaparak hastaneye gittiklerini dile getirerek, "Eylül ambulansla hastaneye geldiğinde korkmuştu. Yapılan tahlillerin ardından durumunun iyi olduğunu söylediler. Çok şükür iyi, bir şeyi yok. Kızımın çorapları ıslakmış, sonradan gördüğümüzde ‘Ambulansta abla bana kendi çorabını giydirdi’ dedi. Biz de kendisiyle tanışmak istiyorduk. Fadime Karaca'ya duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?