Atanamayan Genç, 'Suşi Köfte' ile hayata tutundu

Adıyaman’lı Ahmet Özgür Gül, Beden Eğitimi Öğretmenliğini bitirmesine rağmen yıllarca girdiği KPSS’de başarı sağlayamayınca değişik bir girişimcilik örneğine imza atarak çiğ köfte dükkanı açtı. Köfte dükkanında kendi geliştirdiği 'Suşi Köfte' ile hayata tutunarak müşterilerin de yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Gündem 19.09.2019, 09:31 19.09.2019, 11:01 Güler Sağlam
Atanamayan Genç, 'Suşi Köfte' ile hayata tutundu

Aslen Adıyaman’lı olmasına rağmen Gaziantep’te yaşayan beden eğitimi öğretmeni Ahmet Özgür Gül, yıllarca atanmayı bekledi. Bir taraftanda geçim derdine düşen genç, çiğ köfte dükkanında yaptığı suşi köfteler ile hem lezzeti hem de görüntüsü ile yoğun ilgiye karşılık vermeye çalışıyor. 

ATANAMAYINCA KÖFTECİ OLDUM

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Çiğ köfteci dükkanı açma hikayesinden bahseden ve atanamayınca böyle bir yola başvurmak zorunda kaldığını açıklayan Ahmet Özgür Gül, "Ben bir beden eğitimi öğretmeniyim. Mevcut bilinen sıkıntılar nedeniyle atanamadık. Sonrasında da hayata tutunmak babında ne yapabiliriz diye düşününce Adıyamanlı oluşumuzdan kaynaklı aklımıza çiğ köfte dükkanı açmak geldi. Biriktirdiğimiz paralarla böyle bir iş yeri açtık. Yaklaşık 6-7 aydır bu iş yerimizde vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi.

SUŞİ KÖFTE İLE FARKLI OLMAK İSTEDİK

Suşi köfte hakkında da bilgi veren ve suşi köftenin bir inovasyon ürün olduğunu vurgulayan Gül, "Suşi köfte, inovasyon bir ürün. Bunu Gaziantep'te ilk kez ve sadece biz yapıyoruz. Ülkemizde bazı şehirlerde farklı şekillerde yapan çeşitli işletmeler de var ama Gaziantep'te sadece biz yapıyoruz. Suşi köfteyi yaparken de ekmeği tamamen soslayıp çiğ köfte ile kaplıyoruz. Daha sonra ise köfte ile kapladığımız ekmeği rulo haline getirip ince dilimlere ayırarak kesiyoruz ve ortaya baya lezzetli bir ürün çıkıyor. Ardından da isteğe göre farklı konseptlerde servis ediyoruz" ifadelerini kullandı.

PORSİYONU 13 LİRA

Suşi köftenin fiyatından da bahseden ve vatandaşların çok ilgi gösterdiğini aktaran Gül, "Yani şu an suşi köfteye muhteşem bir ilgi var. Bir kez tadına bakan bir daha vazgeçemiyor. Tavsiye üzerine çok müşterimiz geliyor. Lezzeti ve görüntüsüyle çok pahalı bir ürün gibi görünse de porsiyonunda 10-12 dilim bulunan suşi köftenin fiyatı 13 lira. Yani hem doyurucu hem lezzetli hem de uygun bir ürün" şeklinde konuştu.

TAMAMEN DOĞAL ÜRÜNLER KULLANIYORUZ

Yaptıkları çiğ köftede tamamen doğal ürünler kullandıklarını açıklayan Gül, "Yaptığımız çiğ köftelerde tamamen organik doğal malzemeler kullanıyoruz. Birinci sınıf ürünler kullanarak çiğ köfte yapıyoruz. Burada yoğurma da dahil bütün işlemlerin hepsini kendimiz yapıyoruz. Ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi veya koruyucu madde kullanmıyoruz" diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?