Askerlerine Sahip Çıkan Bir Komutan Olamadınız Sayın Bakanım

Salgınla mücadelede yorulduk, yıprandık, öldük ama sesimizi duyan komutan olamadınız Sayın Bakanım. Gözle görülmeyen düşmana karşı savaşırken, bizim önümüzde koşan, kucak açan, onore eden, motive eden komutanımız olamadınız Sayın Bakanım.

Gündem 14.09.2021, 16:52 14.09.2021, 17:52 Güler Sağlam
Askerlerine Sahip Çıkan Bir Komutan Olamadınız Sayın Bakanım

Komutan güçtür, komutan önderdir, komutan sorun çözendir, komutan tebaasına sahip çıkandır, komutan çığlıkları duyan, sahayı görendir. Biz teker teker hasta olduk, öldük ama yine de meslek, millet, insanlık adına mücadeleden korkmadık, kopmadık.

Komutan her gün ekranlara çıkıp ne yaptı.! sayı verdi, uyardı, alkışladı ve hakları ödenmez dedi.

Ne yaptı komutan, üç ay döner sermaye vereceğim diyerek bir parmak bal çaldı ağzımıza ve bütün Türkiye maaşlarımıza iki kat zam geldi zannetti.

Ne yaptı komutan, sadece pandemi döneminde toplu ulaşımı kullanıyormuşuz 3 aylığına ulaşımı ücretsiz yaptı ama sonrasını düşünmedi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Ne yaptı komutan, 3600 ek gösterge için kılını kıpırdatmadı, Döner sermaye adaletsizliğini görmezden duymazdan geldi.

Ne yaptı komutan, sağlık çalışanları bu savaşta hayatını kaybederken gözyaşı döktü ama onlara Şehitliği yakıştıramadı, görev Şehidi diyemedi.

Ne yaptı komutan, enflasyon karşısında eriyip giden maaşlarımıza bir gram katkı koyarak bu sizin annenizin ak sütü gibi helaldir diyemedi.

Ne yaptı komutan, sadece doktor bakanıymış gibi hep keseri bir tarafa doğru yontarak büyük çoğunluğu mutsuz etti.

Velhasıl kelam komutan ordusunun çok çok gerisinde kaldı ama, sağlık ordusu savaşmaya ve bu savaşı kazanmaya inanmış şekilde yoluna devam ediyor. Bu dönemde sahada mücadele eden tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor Allah yar ve yardımcıları olsun diyoruz.

Metin ALTUNDAL

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (35)
MEB bakanı 1 yıl önce
MEB bakanı kadar olamadınız sayın bakanım. Evdeki öğretmen her hakkını alırken savaşan saglikciya hiç bir şeyi reva goremediniz
yeter artık 1 yıl önce
milli eğitimdeki öğretmenin hakkını memursen eğitim birsen adına çatır çatır alıyor, memur sen bize gelince sesini çıkartmıyor. tüm sağlıkçı arkadaşlara sesleniyorum istifa edin şu sendikadan bizler bir daha böyle bir dönem bulamayız hak almak için. bizler sağlık camiası olarak bir ekibiz birimiz olmadan diğerimiz eksik kalan bir sistemin bir parçasıyız. o sebeple basın istifayı hep beraber anlasın yetkili sendika adam satmak neymiş
Ben anladım ki bu ülkede birtek sağlık personeli maaşı kamuya yükmüş 1 yıl önce
Ne bayram ne seyran ne neye ne gündüz .kamunun en okumuş,en teknik personeli 7/24 365 gün hizmet veriyor.hemde insan hayatı üzerine,artık kellede koltukta .üç kuruş zam yapmak kamuya yük geliyor.suya sabuna dokunmadan sadece mesai dolduran birimler bizden fazla kazanırken.
Lab tek Uğur 1 yıl önce
Sağlık bakanımız dan çok ümitli idik fakat zaman geçtikçe anlaşıldı sağlık çalışanları için hiçbir şey yapmayacak....
Hemşire 1 yıl önce
Hakkınız ödenmez demekalkis yapmak.bunlar malesef karın doyurmuyor.
Kaya 1 yıl önce
Kendi medipol hastanesine 200 milyon covid teşviği almış, sağlık bakanlığı personeline gelince fırsatçılık yapmayın...
İbrahim Halil Hamitoğlu 1 yıl önce
Aile Hekimi doktoru 3000 Aile Sağlığı Elamanı 850 görüyorsunuz dimi ALLAH'TAN hiç korkmazmısınız
YAZIK ÇOK YAZIK.
Sağlık 3 ay önce
Cidden el insaf yani. Eğitimin, sorumluluğun, iş yükünün karşılığında şu kadarcık fark olması cidden adaletsizlik büyük ayıp.
Adamlar çok güzel algı yapti 1 yıl önce
Halkı gectim,bizim personel bile oltaya düştü,aynı çift maaş olayı gibi. Yüzde 10 u alamayacak 3000 e 850 TL ek ödeme.yaratilmak istenen algida tam olarak bu
Saglikci 1 yıl önce
Komutan olmasını istemiyoruz devleti zarar ettiren şu performansa dayalı ek ödeme sistemi yüzünden saglikcilarin düştüğü durum ortada onu yeniden düzenleyip tamamen kaldırılıp branş bazında örneğin uzman doktor 5 bin tl fazla alabilir gibisinden
Sag.mem 1 yıl önce
Bu yazıdan sonra sane ne diyelim ki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?