Askeri doktor sayısında durum çok vahim

15 Temmuz darbe girişiminin ardından askeri hastanelerin kapatılması nedeniyle, "savaş cerrahisi" uzmanlığına sahip doktorların yokluğu nedeniyle kriz yaşanıyor.

Gündem 14.07.2020, 09:46
Askeri doktor sayısında durum çok vahim

Askeri hastanelerin 2016 yılında kapatılarak Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinden sonra “Savaş cerrahisi” konusunda uzman olan askeri doktor sayısı kritik seviyeye düştü. 2 bin 43 olan askeri doktor sayısı emeklilik ya da istifa gibi nedenlerle ya da Sağlık Bakanlığı hastanelerine geçmeleri dolayısıyla 347’ye düştü.

TIKLAYIN

Sözcü’den Emin Özgönül’ün haberine göre sınır ötesi operasyon ve çatışma bölgelerinde hizmet veren askeri doktorlar için AKP Gaziantep Milletvekili Sait Kirazıoğlu tarafından yasa teklifi verildi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, TBMM Milli Savunma Komisyonu’nda “Hakikaten çok kritik, askeri tabip olarak kadro 2 bin 43, mevcut ise 347… Karşılama oranı yüzde 17, çok vahim durumdayız.” diyerek durumu kabul etti.

Öte yandan Meclis Milli Savunma Komisyonu’ndaki görüşmeler sırasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, “Savaş cerrahisi özel bir konudur. Askeri hastaneler yeniden açılmalı” dedi.

Yorumlar (2)
Suna dogan 4 ay önce
3600 verildimi saglik çalişanlari zaten alacaklar dikkat ederseniz hemsire .ebe.lab.tek.radyoloji.tek hep ayni gurub sonra tibb sekreterlik okul mezunlari att.medikal.hepine ayni odeme yapilir donerde ilk cikinca hemsireyemi verilecek.konu oldu buda aynen devam eder herkese vermeyin bizemi verin derler yoksa zavallilarin sesleri çikmiyor nalinada vuruyorsunuz mihinada yorgunluktan halleri yok birde gunah bu kadar hemşirelerin uzerine varmasaniz.gunah keçisi buldiz kayip etmeyin.hatta moreliniz bozuldugu zaman.bagirin saldirin rahatlarsiniz.yedigi ekmegide elinden alinyemesin hoşuuźa gider bu duşmanlik ne syni kurum personelisinz yaziklar olsun iş arkadaşliginiza
SÖZCÜ YAZARINA İTHAF OLUNUR 4 ay önce
Sözcü bir gazeteden ne hayır beklenir ki ?

✔ Asker bitti TSK çöktü iftiracılarına rağmen 5 ayda 52 operasyon yapıldı -

✔ Akdeniz'de İsrail-Mısır-Yunanistan vb. ihanet şebeklerinin planını bozduk -

✔ Ülke içinde ve dışında binlerce düşman gebertildi -

✔ Libya'da siyonistlerin uşağı Hafter'i tepetaklak ettik -

✔ Kara listede olan pkk/pyd/ypg sözde liderleri yok edildi -

✔ Son 5 ayda 1724 pkk leşi (megri megri ve Oslo'culara kapak olsun)

✘ Artık doktora askere bile gerek duyulmadan İHA-SİHA gereğini yapıyor. Drone'larla Suriye'de destan yazdık. Koordinatlar belirlenip tek tuşla işlem yapılıyor.
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?