PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Araştırmacılar, Müdür Yardımcısına Eşitlenen Ek Gösterge Mağduriyetlerine Çözüm İstiyor

Sosyal medyada bir araya gelen bir grup Araştırmacı, SGK’nın son genelgesi ile araştırmacıların maaşlarının kurumdan kuruma farklılaştığını, her kurumda farklı düzenlemenin yapıldığını, mali haklar ve ek göstergelerinin de bu kadroda oldukları sürece 6525 sayılı kanunun 41 maddesiyle müdür yardımcısına eşitlendiği belirttiler.

Gündem 23.01.2023, 20:38 Cansu Polat
Araştırmacılar, Müdür Yardımcısına Eşitlenen Ek Gösterge Mağduriyetlerine Çözüm İstiyor

Buna rağmen maaşları hala 2.800 ek gösterge üzerinden yapılmakta emekliliğe esas ek göstergeleride 3600 olarak verilmektedir..

Halbuki son düzenleme ile müdür yardımcısının ek gösterge karşılığı 3600 olduğuna 6525 sayılı yasanın 41 maddesine göre Araştırmacıların maaşlarınında 3600 ek gösterge üzerinden yapılması gerekmektedir.

Ancak her kurum değişik bir mevzuatı bahane ederek farklı bir uygulama ile maaş ödemesi yapmaktadır. Buda kurumlar arası farklılıklara sebep olmaktadır. Bu nedenle Araştırmacılar, Kahramanmaraş Milletvekili Sn Sefer Aycan beyin 28.07.2020 tarih ve 3063 esas nolu , plan bütçe komisyonundaki kanun teklifinin yasalaşması için yoğun çaba sarfediyor.

Bu kanun tasarısı yasalaşırsa herkes eski kadrosuna ait mali haklarını alacak tüm mağduriyetler ortadan kalkmış olacaktır. sesimizi duyurmanız ve desteklerinizi istiyoruz

Yorumlar (90)
Hicazi Arslan Başkan Yardımcısı. 3 gün önce
Bilindiği üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarının özelleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması nedeniyle Sağlık İl Müdür Yardımcısı,Merkez ve Taşra Şube Müdürü,Hastane Müdürü,Hastane Müdür Yardımcısı, Özellestirmeyle görevden alınan İl Müdürü, Bölge Müdürü, Fabrika Müdürü,Daire Başkanı ve Genel Müdür ünvanında görev yapanlar,en son 2011 yılından Sağlıktaki 663 Sayılı KHK ve çeşitli KHK'larla,ayrıca 4046 sayılı Özelleştirme Kanunu ile Araştırmacı kadro ünvanına atanmışlardır.Araştırmacı olarak atanan tüm idarecilerin aylıkları ve ek ödemeleri sabitlenerek ödeme yapıldığı,memur zamları ve enflasyon farklarının ödenmediği bilinmektedir. Araştırmacılar bu konuda örgütlenerek ADYED derneğini kurmuş ve vermiş olduğu mücadele neticesinde;Tüm Araştırmacıları özlük hakları yönünden İdari Müdür Yardımcısı seviyesine çekerek,sabit ek ödeme bağlanmış, 2014 yılından bu güne kadar da maddi ve manevi kayıplarımız bu şekilde devam etmektedir.
Mağduriyetimizin giderilmesi için şu anda gündemde olan 3600 ek göstergeden tüm Araştırmacıların faydalanması elzemdir.

Ayrıca 2 yıldır TBMM Bütçe Komisyonuna MHP grubu tarafından,bizlerin özlük haklarını iyileştirmeye yönelik verilen Yasa Tasarısı ( 28.07.2020 tarih ve 1187 sayılı ) hala görüşülmeyi beklemektedir.Bu Yasa Tasarısı çıktığında yıllarca devletine hizmet etmiş olan ve yok yere,suçsuz günahsız bir kenara atılan biz Araştırmacıların en azından maddi haklarının bir kısmına kavuşacağı aşikardır.Sizlerden tüm Araştırmacı arkadaşlarımız adına taleplerimiz bunlardır . Önce Cenab-ı Allah’tan sonrada sizlerden yardım isteğimizi arz ederim.Fethi GÖKDUMAN

Araştırmacılar Derneği Başkanı

NOT;
Yasa Teklifi Plan ve Butce Komisyonuna sunulmak üzere Kayseri Milletvekili Sayın Mustafa ELITAŞ’in emirlerini beklemektedir.
ankara burda 20 saat önce
gerçekten hiç bir işe yaramayan bir grup olup içlerinde daha önceden torpille müdür ünvanı almış bir sürü süprüntü bulunmaktadır. Allah da onların belasını 663 ile verdi size çay bile verilmez daha çok belaların sizi bulması dileğiyle. (not: lanet bir torpilli hastane müdürü ünvanlı kişiyle çalışmış biri)
2 milyon sağlık çalışanı ve ailesi 2 gün önce
araştırmacılar ne iş yapar bilmiyorum neyi araştırırlar ? ebe hemşire sağlık memuru sağlık lisansiyerlerinin bile özlük hakları havada kaldıktan sonra ... en ağır sağlık işçisi bunlar
Recai BAŞAR 3 gün önce
Araştırmacıların mağduriyet haberiniz için çok teşekkür ederim. İnşaAllah bu mağduriyet düzeltilir.
#Araştırmacı 3 gün önce
7417 sayılı yasa yayınlandığından beri 6 ay geçti.kurumlar Maliye Bakanlığından yada çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığından uygulama birligine esas olmak üzere bu kanunun uygulama usul ve esaslarını yayınlamasını beklediler.Uygulama usul ve esasları yayınlamadığı gibi maliye bakanlığı KBS sistemi bütün personel güncellemelerini yapacak diye beklediler KBS memur güncellemelerini yaptı ancak #Araştırmacı personeller bir kısım bakanlıklarda güncellendi bir kısmında hiç güncellenmedi ve il müdürlüklerinin insafına bırakıldı.Her il #Araştırmacılar için farklı bir uygulama yaptı. Bir kısım il maaşları eski 2200 ek gösterge uzerinden hesaplayıp direkt sağlık bakanlığından görüş istedi.Bir kısmı 600 puan ekleyip maaşları 2800 emekli keseneklerinide 2800 ek gösterge uzerinden hesapladı.Diger bir kısım il maaşları 2800 emekli keseneklerini 3600 üzerinden hesapladı.Istisna bir kaç il hem maaş hemde emekli keseneklerini 3600 ek gösterge uzerinden verdi.Bu karmaşık ve uygulama birliğinden uzak iş ve işlemler kazanılmış özlük hakları ellerinden alınan, % 20 sabit ek odeme zammi, taban ek odeme ve teşvik ek odeme kapsami dışında birakilan #araştırmacıların mali mağduriyetine sebebiyet vermiştir.Adalet,eşitlik ve hakkaniyet bekliyoruz.
Ahmet Mermer 3 gün önce
Yaptığınız haber ile
Sorunlarımızın görülmesine vesile olduğunuz için teşekkür ederiz
Bahtiyar Beyazıt 3 gün önce
Sağlıkta dönüşümün mimarları olan bu araştırmacıların haklarını iade etmeleri itibari iadedir. Bunun için MHP milletvekili sefer Aycan beyefendinin öneri yasalaşması gerekmektedir. Bu yasalaşmadığında devlet kasasından dağıtılan devlet memurları haklarını bu şahıslara eski idarecilere verilmediği takdirde bu da kul hakkına girer. İlgi ve alakanıza teşekkür ediyoruz
Hicazi ARSLAN 3 gün önce
Yaptığınız bu haber bizler için çok kıymetli.Cok teşekkür ederiz.
Bahtiyar Beyazıt 3 gün önce
Sağlıkta dönüşümün mimarları olan bu araştırmacıların haklarını iade etmeleri itibari iadedir. Bunun için MHP milletvekili sefer Aycan beyefendinin öneri yasalaşması gerekmektedir. Bu yasalaşmadığında devlet kasasından dağıtılan devlet memurları haklarını bu şahıslara eski idarecilere verilmediği takdirde bu da kul hakkına girer. İlgi ve alakanıza teşekkür ediyoruz
alii 2 gün önce
neyin dönüşümü batırdınız sağlığı
Mehmet dereli 3 gün önce
Araştırmacı ların sorunlarını dile getirdiğiniz için teşekkür
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.