Annesini Kaybeden Diş Hekimi 5 Milyonluk Tazminat Davası Açtı!

Kahramanmaraş’ta özel bir hastanede annesinin ihmal sonucu hayatını kaybettiğini iddia eden diş hekimi Cennet Taşdemir, hastane ve doktora 5 milyonluk tazminat davası açtı

Annesini Kaybeden Diş Hekimi 5 Milyonluk Tazminat Davası Açtı!
banner71

KAHRAMANMARAŞ -İstanbul’da diş hekimliği yapan Cennet Taşdemir, annesinin hayatını kaybettiği gece özel hastanede nöbetçi doktorların görevi başında olmadığını ve görevi başında olmayan doktorla ilgili 18 farklı dilekçeyle şikayetçi olduğunu söyledi.

Denetleme ekibinin 18 şikayet dilekçesini dikkate almadığını söyleyen Taşdemir, "Türkiye’de açılan tazminat davaları arasında belki de rekor bir oran olan ve nöbet yerini terk eden, çağrıldığı halde gelmeyen doktor ve hastane hakkında 5 milyon liralık tazminat davası için adliyeye geldik. Tek amacımız insanlara özellikle sağlık problemi yaşayan bıkmışlık sendromu yaşayan insanlara emsal teşkil etmesini istiyorum. İnsanlar hiçbir şekilde davalarından vazgeçmesinler" dedi.

TIKLAYIN


Cennet Taşdemir, sağlık görevlilerinin ihmalleriyle hayatını kaybetmiş ya da sakat kalmış aileler için liderlik yapmak istediğini de sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş’ta meydana olayda, Hatice Timurkaan (65), diyabet hastalığına bağlı ayak parmağı özel bir hastanede kesildikten sonra iddiaya göre enfeksiyon kaparak hayatını kaybetmiş, annesinin ölümünü sabah saatlerinde hemşirelerden öğrenen Cennet Taşdemir ise olayla ilgili hastane ve doktor hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Canan
Canan - 9 ay Önce

Bir şey söyleyeceğim olay 1 yıl önce basına yansımış vs vs neden şimdi tekrar gündeme geldi ?

Pelin
Pelin - 9 ay Önce

Güzel bir sonuca ulaşmak veya ders niteliğinde karar çıkartmak isteyen tazminat davası açmaz, ceza davası açar.

Daha neler
Daha neler - 9 ay Önce

5 milyon da ne dir , 5 katrilyonluk dava acsaydi keske

SIRADAKİ HABER