Anne Adayı Bir Hemşirenin Haklı İsyanı!

"16 haftalık gebeyim aşı ve filyasyon ekibinde doğuda engebeli şartlari kötü ilçede calisiyorum ve artık bu saatten sonra filyasyon ve uzak köylere aşıya çıkmak istemiyorum" diyen bir hemşire arkadaşımızın haklı isyanını paylaşıyoruz.

Gündem 27.04.2021, 10:45 Güler Sağlam
Anne Adayı Bir Hemşirenin Haklı İsyanı!

Gebelerde bağışıklık daha düşük ve diğer insalara göre daha kolay hasta olur .Gebelikte herhangi enfeksiyon oluştuğunda diğer insanlar gibi tedavi seçeneklerini rahat kullanmaz çünkü kullanılacak bazı ilaçlar bebek açısından uygun olmayabilir ve kovit 19 un bebeğe doğrudan ne gibi zararlar verdigi henüz bilinmediği icin bu konuda yetkililer neden duyarlı olamıyor .

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Gebelikte her dönem önemli olmasına rağmen biz gebelerin hakkını savunan kimse yok. Bizi niye görmezden geliyorlar çevremde gebelikte covit 19 yakalanıp kotü şekilde atlayıp anne ve bebeğin ölümüne kadar giden haberleri duydukça üzülüyorum .

16 haftalık gebeyim aşı ve filyasyon ekibinde doğuda engebeli şartlari kötü ilçede calisiyorum ve artık bu saatten sonra filyasyon ve uzak köylere aşıya çıkmak istemiyorum normal biri 1 kat yoruluyorsa biz 2 kat yoruluyoruz içerde kalıp daha hafif işler isteme yada çıkmak istememe gibi durumum var mı iyice psikolojim bozuldu 24 haftaya kadar daha çok agirlaşacagım ama anlayan kimse yok bu durumu.

Bizi bazı kişiler kendileri ile denk tutuyor bunuda anlamış değilim . Benim durumda olanlar nasıl çalışıyor ne gibi haklarım var.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
SAĞLIÇILAR 2 ay önce
SAĞLIKÇILAR İSYAN ETMEZ YEMEZ İÇMEZ YORULMAZ ÇOK ÇALIŞIP KARŞILIĞI DOKTORLAR ALIR.KISACASI SAĞLIKÇILARIN DEĞERİ SIFIR.NE OLACAK BUNLARIN HALİNİ BİLEMİYORUZ.SÖZDE YETKİLİ SENDİKA SORUNLARI DİLE GETİRECEK AMA ONLARDA KENDİ CEPLERİNİ DOLDURMAYA ÇALIŞIYORLAR.ZEHİR ZIKKIM OLSUN HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZZZZZZZZZZZZZZZ
Cahilsin 2 ay önce
Bu konunun doktorla ne alakası var bre cahilll !!!! Doktor odaya geçip parti mi veriyor, oda hasta bakıyor oda yoruluyor. Damar yolu açmayan mı yoruluyor ? Yorulmak için damar yolu mu açmak lazım ? Yorulmayı geçtim kadın haklarım gasp ediliyor diyor ne yapmalıyım diyor sen diyorsun biz çalışıyoruz doktorlar yatıyolaaaaaa. Bu mallıkla bir yere varamayız işte böyle mallığa devam sonra kimse bizi dinlemiyor, bizim için birşey yapmıyor sen daha bir olamıyorsun
Sezai 2 ay önce
Hastanede dr olmazsa hastane çalışmaz bütün hastanenin giderleri senin aldığın ek ödeme dr sayesinde bey efendi beğenmiyorsan istifa et sırada bekleyen milyonlar var asgari ücretle çalışmak isteyen
Knn tprk 2 ay önce
Sağlıkçı isen hiçbir hakkın yok! Tamamen bir kaç kendini beğenmişin iki dudağı arasına kalmışsın..
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?