Anketlere Göre Artık Kimse Sağlık Bakanı’na Güvenmiyor!

MetroPoll Araştırma'nın yaptığı anket sonucuna göre, daha birkaç ay önce anketlerde en güvenilen siyasetçi seçilen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı koronavirüs vaka verilerine artık kimsenin kimse güvenmediği sonucu çıktı.

Gündem 08.09.2020, 13:29 08.09.2020, 16:34
Anketlere Göre Artık Kimse Sağlık Bakanı’na Güvenmiyor!

MetroPoll Araştırma Şirketi, Türkiye gündeminde çokça tartışılan koronavirüs verileri ile ilgili bir anket düzenledi. Ankete göre, hükümetin yayınladığı koronavirüs vaka verilerine AKP’lilerin yüzde 33,7’si, MHP’lilerin yüzde 37’si inanmıyor. Anket sonuçları açıklanan verilere inanmayanların oranı ise toplamda 58,9.

Araştırmada vatandaşlara açıklanan rakamların şeffaf olduğunu düşünüp düşünmedikleri soruldu. Çıkan sonuca göre; halkın yüzde 36,2’si verilerin şeffaf olduğunu düşünürken, yüzde 58,9’u şeffaf davranılmadığını düşündüklerini beyan etti. Araştırmaya katılanların yüzde 4,9’u ise fikrinin olmadığını ya da cevap vermek istemediklerini söyledi.

TIKLAYIN

MetroPoll Araştırma Şirketi elde ettiği yeni anket sonuçlarını geçtiğimiz Nisan’da aynı konuda yaptığı anket sonuçlarıyla kıyasladı. Araştırma şirketinin yaptığı önceki ankette, halkın yüzde 62,3’ü şeffaf davranıldığını, yüzde 30’u ise şeffaf davranılmadığını beyan etmişti.

2018 yılında yapılan 24 Haziran genel seçimlerinde o verilen partilere göre dağılım ise dikkat çekti. AKP’li seçmenlerin yüzde 33,7’si açıklanan verilerin şeffaf olmadığını düşünürken, yüzde 7’si ise soruya cevap vermedi. AKP ile Cumhur İttifakı’nın bir diğer ortağı olan MHP’ye oy veren seçmenlerin ise yüzde 37,4’ü  verilerin şeffaf olmadığını beyan etti. MHP’ye oy veren seçmenlerin yüzde 3,2’si ise soruya yanıt vermedi.

Yorumlar (15)
Karalama kapmanyası 2 ay önce
Sayın Bakanı karalama kampanyası son hızla devam ediyor bu siteyi o yüzden mi kurdunuz,Sayın bakanın bir karşılığı var toplumda boşuna uğraşmayın sizi gaza getirenlerin gazına gelmeyin,onlardan bir cacık olmaz????
Alpagu 2 ay önce
Bu haberlerin maksatlı yapıldığını belli.Ben bir sağlık personeli olarak sayın bakanımızın arkasındayım.Ben bakanın yerinde olsam bu haberleri yaptıran işe yaramaz bürokratları gönderirim....
İstanbuldhs 2 ay önce
Bakanlıkta bakanın altını oymaya çalışan pratisyen kökenli zerzevatlar var, garibim bakan ne yapsın, adamın bakanlığa ihtiyacı yokki, kendisi daha fazla kazanıyor, adamın derdi memlekete hizmet etmek
yazar 2 ay önce
Güzelde rakamlar neden yalan?
İstanbuldhs 2 ay önce
Metropolün kime hizmet ettiği ortada zaten
Doktor 2 ay önce
bu site bence sıkmaya basladi böyle devam ederseniz sizi takipten çıkarırım. Yönlendirme sitesi haber istesi degil bu
Ragıp 2 ay önce
Kılıçdaroğlu'nun seçmenine dediği gibi tıpış tıpış takip edeceksiniz. Sanki bunlar gibi her görüşten, her sendikadan haberi yayınlayan başka site varmış gibi artislenmeyin burda
Sedat 2 ay önce
Kesinlikle doğru. Bıraktım bu siteyi takibi
Gonyali 2 ay önce
Sayin Bakani Karalayacak Bir Durum Yok. Neyi Başardı. Twitter dan Başını Kaldırmıyor ancak personelin sesini duymuyor. Milli Eğitim Bakanı Ne Dedi Ek Ders Ödenecek. Kimse Ses Çıkarmadı. Bakan Bey Tribüne Oynuyor. Sahaya Kulağı Tıkalı. Oyle Basarili ki Konya Turkiyede 2. Sıraya Yerlesti.
İstanbuldhs 2 ay önce
Evet zaten bakanın işi gücü yok kapı kapı dolaşıp milleti uyaracak
Al gülüm ver gülüm 2 ay önce
Bakana sayıları bilgiişlem ve istatistik birimlerinin başında olan RizeliŞuayip Birinci veriyor, reis hariç memleket bu Rizeli bürokratlardan ne çekti be
Algıcı Site 2 ay önce
Son 1-2 aya kadar keyifle takip ettiğim siteydi artık bu algı oyunlarından bıktım. Size kendi saz tayfanızla başarılar dilerim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?