Ankara'da Sağlıkçılara Barikat Kurduran Hasta Yakınları Konuştu: Hepsinden Özür Dilerim!

Ankara'da yaralı oalral getirildiği Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Ahmet Öztaş'ın (31) sağlık çalışanlarına yönelik eylemi gerçekleştiren yakınları arasında bulunan babası Mehmet Öztaş: "Hepsinden özür diledim, polislerden de özür diledim" dedi.

Gündem 23.09.2020, 17:45 23.09.2020, 17:53 Güler Sağlam
Ankara'da Sağlıkçılara Barikat Kurduran Hasta Yakınları Konuştu: Hepsinden Özür Dilerim!

Silahlı kavgada kardeşi Fırat Öztaş (25) ile yaralanan Ahmet Öztaş'ın, kaldırıldığı Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitirmesi ardından meydana gelen olaylara ilişkin, iki kardeşin ailesi ilk kez konuştu. Baba Mehmet Öztaş, oğullarıyla daha önceden husumeti olan kişilerin plan yapıp, berbere giderek çocuklarını kurşunladığını söyledi. Vefat eden oğlu Ahmet Öztaş’ın da ateş eden kişiyi durdurmak için silahın üzerine atladığını anlatan Öztaş, küçük oğlunun ağabeyini kucağına alarak araçla hastaneye gittiğini belirtti.

'DOKTOR, İÇ KANAMAYI DURDURMAYA ÇALIŞTIĞINI SÖYLEDİ'

Baba Öztaş, sağlık çalışanlarının kendilerini korumak için kapıyı kapatıp sedyelerle birakat kurmalarına ilişkin görüntüleri sosyal medyada gördüğünü söyleyerek, "Oğlum yaralıydı sedyenin üzerindeydi. Onu görünce 'ağabeyin nerede' diye sordum. 'Baba ağabeyim ameliyatta’ dedi. Ameliyat odası dedikleri yer müdahale odasıydı. Kapıya vurdum, kapıyı açmadılar. Tekrar güvenlik kapıya vurdu. Bir doktor çıktı, 'Amca senin oğlun kurşunu yakından yediği için iç kanaması var. Onu durdurmaya çalışıyoruz' dedi. Ben o sırada 'oğlum öldü mü' dedim. 'Onu yaşatmaya çalışıyoruz, 1 saat kadar müsaade et bize gereken bilgiyi vereceğiz' dediler" diye konuştu.

TIKLAYIN

'ÖLDÜĞÜNE İNANMAM İÇİN YÜZÜNÜ GÖRMEK İSTEDİM'

Daha sonra oğlunun durumunu tekrar doktora sorduğunu aktaran baba Öztaş, şunları söyledi:

"Çocuğumun vefatını söylediler 'başın sağ olsun' dediler. Ben orada 'oğlumun öldüğüne inanmam için yüzünü görmem gerekiyor' dedim. Ben acılı bir babaydım. Karım kendini kaybetmişti, saçını başını yoldu. Biz orta kapıda 10-15 kişiydik. Sonra çocuklarımın hepsini dışarıya çıkardım. Oradaki emniyet amiri 'Buraya polislerden koridor kurun' dedi. Ben 'gerek yok, benim ailem taşkınlık yapacak bir aile değil, acısı var hepsi de dışarıda, doktorlarımız rahatlıkla çıkabilir' dedim" ifadelerini kullandı. 

'HEPSİNDEN ÖZÜR DİLEDİM' 

Dışarıya çıktıklarında doktoru gördüğünü anlatan Mehmet Öztaş, "6 doktora da 'Allah razı olsun, ellerinize sağlık, benim çocuğumu siz öldürmediniz, sorumlusu siz değilsiniz' dedim. Hepsinden özür diledim, polislerden de özür diledim. Başhekim de yanımdaydı. 'Eğer bu hastanede kırılan dökülen bir şey varsa hepsini ben ödeyeceğim' dedim. O arada, emniyet amiri 'Bizler sizin için buradayız, siz bize kolaylık gösterdiniz, Allah size sabır versin, sizden şikayetimiz yok' dedi. Dışarı çıktım ailemi sakinleştirdim. Bütün olayımız bu oldu. Bizim canlarımız onlara emanet. Kemal Atatürk ne demiş, 'beni Türk hekimlerine  emanet edin' demiş. Ben evlatlarımı onlara emanet ettim, ben nasıl onlara karşı gelebilirim, kim gelebilir. Ben dağ gibi önlerinde dururum. Biz onlara karşı gelmiş olsaydık evlatlarımızı nasıl onlara götürüp muayene ettirebilirdik" diye konuştu. 
Anne Yeter Öztaş da "Biz acılıydık, çok üzgünüz" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Seyfi Kartalkuşunu 4 ay önce
Geçmiş olsun. Özür çözdü mü? Ya o gün doktor ve hemşirleri öldürse idiniz. Vandallığınız ile kime acılar yaşatacaktınız. Sağlık personeli acı yaşamamanız için çalışır iken siz acı yaşatmaya çalıştınız.
düşük maaşlı kamu çalışanı (sağlıkçı) 4 ay önce
Özrü kabahatinden büyük
. 4 ay önce
Memnuniyetinizi nasıl gösterdiginizi gördük ya birde memnun olmasaydınız hastaneyi yakardınız heralde
Yurdan 4 ay önce
Bu iş dönüp dolaşır video çeken ceza alır...
Saglikci 4 ay önce
Özrü kabahatinden büyük essegin sağlıkçılara niye kızıyorsunuz vandallar tabii aciller ücretsiz nede olmasa
Mert 4 ay önce
Bakan ne demişti benim vatandaşım ambulansı kapısının önünde görmek istiyorsa gideceksiniz demişti. Vatandaşın neden vandallık yaptığının en büyük delilidir bakanın sözü. Biz millet olarak öyleyiz vur deyince öldürürüz. Kimse kusura bakmasın hükümet sağlıkçıları vatandaşın köpeği olarak görüyor vatandaşta bunu teyit ediyor. Adliyede hakime saldırsınlarda görelim boylarının ölçüsünü. Özür ile kurtulabiliyorlarmı. Bide akp mhp geçenlerde sağlıkta şiddet yasası çıkarmıştı nerde o yasa merak ediyorum göstermelik bir yasamıydı.
Hakan 4 ay önce
Hadi lan yavşak. Hastanede terör estir ondan sonra götün yemedi değilmi. Allah senin belanı vermiş zaten şerefsizler
Aydınlı 4 ay önce
Acil servise giren herkese ciddi para cezası vereceksin. Taşkınlık yapanı içeri tıkacaksın. Biz normal vatandaşlar acile gittikmi sadece bir kişiyi alıyoruz diyorlar. Kanun sadece dürüşt vatandaşamı uygulanıyor anlamış değilim
mmk 4 ay önce
tipik yurdum insanı,pabuç pahalı görünce mabadı teslim eder bu tipler,bunun yetistirdiği itler yuzunden oldu,yetiştirdiğinden ne olduğu bellı soysuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?