Ankara'da Kapatılan Numune ve Yüksek İhtisas Hastaneleri Yeniden Açılıyor! (2)

Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla Ankara'da bulunan 6 büyük hastanede kapatılarak hizmet Şehir hastanesi üzerinden verilmeye başlanmıştı. Kaynaklarımızdan öğrendiğimiz son dakika bilgisine göre kapatılan Ankara Numune Hastanesi ile Yüksek İhtisas Hastanesinin yeniden açılması planlanmış durumda.

Ankara'da Kapatılan Numune ve Yüksek İhtisas Hastaneleri Yeniden Açılıyor! (2)
banner71

BUGÜN AJANSLAR HABERİMİZİ TEYİT ETTİ

Avrupa'nın en büyük hastanesi, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nin açılmasının ardından başkentte bulunan 6 hastane kapatılmıştı. Tüm personeliyle birlikte şehir hastanesine taşınan hastanelerden Numune ve Yüksek İhtisas Hastaneleri Covid-19 ile mücadele için yeniden kapılarını açacak.

Medimagazin'in ulaştığı bilgiye göre, son dönemde Ankara'da yaşanan vaka artışı sebebiyle bu iki hastanenin yeniden faaliyete açılması gündemde.

PANDEMİ HASTANESİ OLACAKLAR

TIKLAYIN

Yüksek İhtisas Hastanesi 2019 şubat ayında, Sıhhiye’de bulunan tarihi Numune Hastanesi ise üç ay sonra mayıs ayında kapatılmıştı. Ancak pandemi sürecinde diğer hastanelerin yoğunluğunu azaltmak için yeniden açılması planlanıyor.

Alınan bilgiye göre yeniden açılması planlanan Ankara Numune Hastanesi Ankara Hastanesine, Yüksek İhtisas Hastanesi ise Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GEAH) bünyesinde olacak.

saglikpersoneliHABER.NET NE DEMİŞTİ?

Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla altı büyük hastane kapatılmıştı. Ankara’da Covid-19 ile mücadelede en köklü, en fazla acil hasta karşılayan, kolay ulaşılabilir, üst düzey sağlık hizmeti veren Numune ve Yüksek İhtisas Hastanelerinin pandemi hastanelerinde oluşan yoğunluğu azaltmak amacıyla yeniden açılmaları için planlamanın yapıldığı iddia edildi.

Haber Merkezimizn edindiği son dakika bilgisine göre kapatılan Ankara Numune Hastanesi yeniden açılarak Ankara Hastanesi 'ne bağlı Covid Hastanesi olmasına ve yine kapatılan Yüksek İhtisas Hastanesi'nin de yeniden açılarak Gülhane'ye bağlı Covid Hastanesi olarak hizmete alınmasının planlamasının bittiğine dair son dakika bilgisine haber merkezimiz ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 4 hafta Önce

hangi personelle açacağınızı da düşündünüz mü? her taraf 6-7 kişi 7/24 servis döndermeye çalışıyor.yazıklar olsun sizin yaptığınız ve planladığınız işe.

SIRADAKİ HABER