PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ankara’da Hastasına Cinsel Saldırıda Bulunduğu Öne Sürülen Doktor Hakkında Dava Açıldı

Başkentte bir hastanede muayene esnasında hastasına cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen uzman doktor İsa Ö.K. hakkında 13 yıla kadar hapis istemiyle savcılık iddianame hazırladı.

Gündem 18.05.2022, 05:06 Cansu Polat
Ankara’da Hastasına Cinsel Saldırıda Bulunduğu Öne Sürülen Doktor Hakkında Dava Açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianame, Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İsa Ö.K hakkında, “kamu görevinin sağladığı nüfuz kötüye kullanmak suretiyle cinsel saldırıya teşebbüs” suçundan 4,5 yıldan 13,5 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianameye göre, G.K, 25 Mart’ta Ankara’da bir hastanede burun ameliyatı oldu.

G.K, ameliyatın ardından kendisini “Atakan” olarak tanıtan anestezi doktoru İsa Ö.K’nin ultrason çekilen alana gelip perdeleri kapatarak, özel bölgelerine dokunduğunu ve cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

İddianamede ifadesine yer verilen İsa Ö.K ise hastanın muayene yaparken bilincinin açık olduğunu ve kendisine bilgilendirme yaptığını öne sürdü.

İddiaları kabul etmeyen doktor İsa Ö.K, şu beyanda bulundu:

“Yaptığım işlemleri de adım adım anlattım. Muayeneyi yaptığım alanda perdenin dışında pek çok insan vardı. Ayrıca ben muayene yaparken de hastanın yakını olan sağlık çalışanı içeri girip çıktı. Hastanın ameliyatı sebebiyle bir komplikasyon gelişmeyecek olmasına rağmen önceki hastadaki bilgimi pekiştirmek için sadece cihaz ile sağ ve sol omuz bölgelerini kontrol ettim.

Müşteki beni ismen tanır, kendinde telefon numaram vardır. Kimliğimi gizleme ihtimalim mevcut değildir. Ben kendimi kimseye ‘Atakan’ olarak tanıtmadım. Sadece yolda yürüyorken mesai arkadaşım olan Atakan’ın ismini söylemiş olabilirim”

İddianamede, İsa Ö.K.’nın, muayene bahanesiyle G.K’ye yönelik cinsel saldırı eylemini gerçekleştirmeye çalıştığı ancak müştekinin tepki vermesi üzerine eylemin teşebbüste kaldığı belirtildi.

(Kaynak: AA)

Yorumlar (1)
dr 2 ay önce
Atakan???? kadının duygusal beklentilerine cevap vermemis. O da intikam alıyor, iftira atıyor nasil dava açilír, orada taciz yapilabilir mi bu hukuk adamları da dr dusmanligindan dava aciyor, olay hayatin akisina tamamen ters.
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?