Ankara'da Hastanenin Çamaşırları 3 Haftadır Yıkanamıyor!

Ankara Şehir Hastanesi’nin açılmasının ardından kapatılan ancak Covid-19 vakalarının artması ile Ankara Hastanesi’ne bağlı hizmet vermeye devam eden Numune Hastanesinde çamaşırların, makinelerdeki arıza nedeniyle haftalardır yıkanmayı beklediği bildirildi.

Gündem 01.10.2021, 08:16 01.10.2021, 10:17 Zeynep Elmalı
Ankara'da Hastanenin Çamaşırları 3 Haftadır Yıkanamıyor!

Bir Gün'de yer alan habere göre;

Ankara Şehir Hastanesi’nin açılmasının ardından kapatılan ancak Covid-19 vakalarının artması ile Ankara Hastanesi’ne bağlı hizmet vermeye devam eden Numune Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ndeki tablo, “Bu kadarı da olmaz” dedirtti. Hasta yataklarında kullanılan çamaşırların, makinelerdeki arıza nedeniyle haftalardır yıkanmayı beklediği bildirildi.Sağlık çalışanlarının çalışma koşulları, yatak kapasiteleri ve yaptırım içermeyerek kağıt üzerinde kalan önlemler ile tartışılan ülkenin Covid-19 mücadelesindeki zafiyetlere bir yenisi daha eklendi. Ankara Hastanesi’ne bağlı Numune Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Servisi’nin çamaşırhanesi, içler acısı tabloyu gözler önüne serdi.

HAFTLARDIR BEKLETİLİYOR

Hastanenin yoğun bakım servisinin bulunduğu ek hizmet binasının çamaşırhanesinde çekilen fotoğraflarda, içerisi çamaşır dolu onlarca çöp poşeti olduğu görüldü. Küçük taşıma kovaları içerisine istiflenen, bir kısmı ise yere konulan çamaşırların, haftalardır temizlenmeyi beklediği belirtildi.

COVID-19 HASTALARI KULLANIYOR

Pandemi yoğun bakım servisine ait çamaşırların, çamaşır makineleri arızalı olduğu için bekletildiği öğrenildi. İsminin paylaşılmasını istemeyen bir hastane çalışanı, Covid-19 hastalarının kullandığı çamaşırların, “teknik arıza” nedeniyle üç haftadır yıkanmayı beklemesini eleştirerek, “Pandemi olan bir yerde çamaşırlar bu şekilde bekletilmemeli” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
............. 3 hafta önce
DESENİZE SİZ ORTALIĞI BOK GETİRİYOR.
İstanbul 3 hafta önce
İstanbulda artık değişim kaçınılmaz olmuştur. Bu ne kardeşim koltuğa oturan kalkmıyor. Koskoca bakanlıkta insanmı kalmadı.
SAG37 3 hafta önce
KASTAMONUDA NUKLER TIP DOKTORU ATANDIGI HALDE 4 AYDIR BOLUM AKTIF DEGIL CIHAZ DEPODA BEKLETILIYOR HASTALAR HIZMET ICIN CEVRE ILLERDE DOLANIYOR
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?