PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ankara’da Eğitim Araştırma İfadesi Yalnızca Hastane Adlarında Kalacak

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı son PDC tablosunda kapatılması düşünülen hastanelerdeki uzman hekim sayılarının Üçte 2 oranında azaltıldığı ileri sürüldü.

Gündem 09.12.2022, 02:37 09.12.2022, 02:55 Cansu Polat
Ankara’da Eğitim Araştırma İfadesi Yalnızca Hastane Adlarında Kalacak

Son yayınlanan personel dağılımı tablosunu inceleyin uzmanlar, mevcut hastanelerin artık aynı kapasitede çalışmayacağı yorumunda bulundu.

Bir Gün Gazetesinde yer alan habere göre, Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılması nedeniyle çok önemli 6 hastanenin kapatıldığı hatırlatıldı.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla beraber Onkoloji, Sami Ulus, Dışkapı Yıldırım Beyazıt, Ulucanlar Göz ve Etlik Zübeyde Hanım Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ise işlevsiz hale getirildi.

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı son personel dağılım cetveline göre ise, Dış Kapıdaki uzman hekim sayısı 342’den 160’a indirilirken, Sami Ulus’ta uzman hekim sayısı 192’den 46’ya Ulucanlar Gözde 41 uzman hekimden 16’ta, Zübeyde Hanım Eğitim Araştırmada 132’den 50’ye düşürülürken Etlik Şehir Hastanesine ise 1015 uzman hekim kadrosu açıldı.

Hastanemi açın platformu adına açıklama yapan Dr. Bayazıt İlhan, hastanelerde uzman hekim kadrolarında ciddi azaltma yapıldığını, azaltılan kadrolarında Etlik Şehir Hastanesine kaydırıldığını söyledi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Ankara Şubesi Eş Başkanı Kubilay Yalçınkaya ise, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın mevcut hastanelerin katılmayacağı yönündeki açıklamasını hatırlatarak son yayınlanan PDc tablosunda Ankara’daki hastanelerin Eğitim Araştırma Hastanesi vasfını sürdürmesini imkansız olduğunu vurgulayarak, bu hastanelerdeki uzman hekim sayısının neredeyse 3/2 oranında azaltıldığını ifade etti.

Yorumlar (2)
Yalanlar bitmez 2 ay önce
Allah Kul Hakkı ile ahirete göç etmekten, insanın gözünün içine baka baka yalan söylemekten, iftira ve karalamadan korusun. Bunu yapmak hangi vicdana ve insana yakışır. Söyleyebileceğimiz bu kadar...
RntgnTkn 2 ay önce
Buda olabilir.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.