Ankara Şehir Hastanesinde Ek Ödeme Karmaşası!

Ülkemizin içinde bulunduğu, yaklaşık 8 aydır devam eden, pandemi/salgın sürecinde en büyük yükü taşıyan şüphesiz sağlık çalışanları olmuştur. Peki emekleri tartışma götürmeyen sağlık çalışanları emeklerinin karşılığını alabildiler mi?

Gündem 15.10.2020, 22:20 22.10.2020, 01:22 Güler Sağlam
Ankara Şehir Hastanesinde Ek Ödeme Karmaşası!

Bilindiği gibi, salgının başladığı ilk 3 ay Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatı ile tüm sağlık çalışanları ‘kat sayıları’ oranında pandemi parası almışlardı! 3. aydan sonra bu talimat kaldırılmıştı. Yeni normalleşme sürecinde artan vaka sayıları ile birlikte ikinci bir salgın krizinin eşiğine gelindiğinde, sağlık çalışanlarının iş yükü daha da arttığı için Bakan Koca tekrar pandemi parası yatırılmasıyla ilgili talimat vermiş ve "Tüm sağlık çalışanları önümüzdeki üç aylık süreçte yeniden pandemi parası alacaktır!"  açıklamasında bulunmuştu.

ÇALIŞANLARIN BAZILARI ÜCRETİNİ ALAMADI!

TIKLAYIN

Ankara’da pandeminin merkezi seçilen, Ankara Şehir Hastanesi çalışanlarının, yaklaşık 1 aydır bekledikleri pandemi paraları 14.10.2020 tarihinde banka hesaplarına yatırılmış ancak birçok hastanenin bir araya gelmesi ile oluşturulan sağlık tesisinde çalışanların bir kısmı pandemi parası alırken bir kısmı alamamışlardır. Bu durum Ankara Şehir Hastanesinde kaosa sebep olmuştur. Salgının yükünü eşit bir şekilde sırtlayan sağlık çalışanları arasında böyle bir ayrımın yapılması çalışanların motivasyonunu bozmuştur.

Ankara Şehir Hastanesinin kuruluşundan bu zamana kadar pek çok fedakarlıkta bulunan Ankara Şehir Hastanesi çalışanları şimdi bu haksızlığın neden yapıldığını sorguluyor ve sorumlularının bir an önce bu yanlışı düzeltmelerini bekliyorlar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Şeymaaa 3 ay önce
Nasıl iğrenç bi hastaneye düşmüşüz
Allaah kurtarsın ve aklı olan aslaaaa gelmesin
ANKARA 3 ay önce
Diğer hastanelerde aynı özellikle bu hastaneler G.K.Ş
Yilmaz 3 ay önce
Sadece birkaç şehirde değil Bütün hastanelerde durum ayni
Günlerdir Bu haberleri yaparken sadece bazı bölgelerde dengesizlik varmış gibi yerel ve istisnai durumlar gibi yansıtılıyor ama Türkiye’de bulunan bütün hastane ve sağlık merkezlerinde durum ayni
kartal 3 ay önce
TEK ORASI DEĞİL BİR ÇOK HASTANE AYNI DURUMDA BAŞKA MESLEK MENSUPLARI YAPMADIĞI İŞİN KARŞILIĞINI ALIRKEN BİZLER ONCA FEDAKALIKLARIMIZA RAĞMEN KARŞILIĞI SIFIR .PARDON ALKIŞ
Rahime Çimecioglu 3 ay önce
aynen kimse hakettiğini alamadı yazik bize
Aktaş 3 ay önce
Ankara'da ki diğer hastahaneler de aynı ünv lerde hiç bir şekilde ödeme yapmadi örnek Ankara ünv
Sağlıkçı???????? 3 ay önce
Okula gitmeden parasını alan, ek ders vermeden ek ders parası alan öğretmen kadar değerimiz yok.Biz de ne zaman aldığımızı bile hatırlayamadığım döner sermayenin kesilmemesi için izin bile alamadığımız günler aklıma geldi de.Yine canım sıkıldı bak????
laborant 3 ay önce
İlçe hastanelerinde röntgen teknisyenlerine pandemi paraları veriliyor ama laboratuvar teknisyenlerine verilmiyor.Saçmalık,haksızlık,hasta önce röntgen çektiriyor sonra da kan vermeye laboratuvara geliyor.Ne iş barışı kaldı ne de arkadaşlık.Bizden beter olun emi...
heryer aynı 3 ay önce
sayın sağlık bakanlığı yetkilisi öyle bir hesaplama yapmış ki, acil serviste sadece izolasyon alanına o da hizmet edilen saat kadar covid ödemesi verilir diyor. acil servisin diğer alanlarına gelen acil hastalara daha kapıda covid testi yapılıp acil servise kabulü yapıldığı için.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?