Ankara Şehir Hastanesinde Döner Sadece Doktorlara mı Var?

Sağlık Bakanlığının tavan döner sermaye ödeme kararının yankıları sürerken, Ankara Şehir Hastanesinde hekim personelin tamamına tavandan ek ödeme hesaplaması yapıldığı, hekim dışı personele ise çalıştığı birime göre değerlendirmeye tabi tutulduğu öğrenildi.

Ankara Şehir Hastanesinde Döner Sadece Doktorlara mı Var?

Yani hekim personel ister pandemi polikliniğinde çalışsın, isterse pandemi dışında normal birimde görev yapsın tavan ek ödeme alabilecek. Ancak aynı durum bir hemşire, ebe, sağlık memuru, laborant gibi hekim dışı sağlık personelleri için geçerli olmayacak. Çünkü Ankara Şehir Hastanesi idaresi Pandemi Merkez hastanelerinde bu şekilde bir karar vermiş. Sitemize şuana kadar gelen bilgiler bu yönde. 

TIKLAYIN

Daha öncede “Ankara Şehir Hastanesi Doktorlarının Ek Ödeme Rahatsızlığı!” başlığıyla farklı bir durumu gündeme getirmiştik. Öğrendiğimize göre bu konuda hekimlerin rahatsızlığı da dikkate alınmış olsa gerek, Şehir Hastanesi İdaresi Pandemi Merkez hastanelerinde çalışan tüm hekimleri tavan ek ödeme şensiyesi altına almış. Ancak, bu şensiyeden şimdi de hekim dışı personeli hariç tutmuş. Pandemi Merkez hastanelerinde aynı odada çalışan Sağlık Bakanlığı personelini ayrıştırma gibi yanlış bir uygulamanın hakkaniyetle bağdaşmayacağı, iş barışında ciddi olumsuzları beraberinde getireceği kaçınılmaz sonuçtur. 

Ankara Şehir Hastanesinde dağıtılacak olan döner sermayenin hekimdışı sağlık personellerinden bir bölümüne verilmeyeceği söylentisinin çıkması bile sağlık personelleri içerisinde infiale yol açtığı gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 21:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eko
Eko - 6 ay Önce

Bole bir ayrimcilik ancak turkiyede olu,doktor gelecek muayne edecek,hemsire serumunu yapip anta alacak,diger o gorunmeyen personeller hastanin tuvaletini odasini carsafini nevresimini temizleyecek,ve iktidar diyecekki dr ve hemsireye en ust basamaktan odeme yapacak,diger personeli gormezden gelip maasin sana yeter deyip sanki japonlarin icadi robot sanip seni gormezden gelecek,olmaz olamaz,bile bir anlayis kabul edilemez

Murat Öztürk
Murat Öztürk - 6 ay Önce

Allah aşkına kurum içinde çalışan tüm personeller arasında böyle ayrımcılık yapılması doğru değil.Neden mi; Devlet baba ' nın görevi tüm çalışanlar için hakkaniyet oranında bu döner sermaye ek ödeme yapabilirdi.Ancak sonuçta herhangi bir karmaşa' ya meydan vermeden;
1- Coranavirüs ( covid-19 ) alanında görev yapan ve sahada hasta taramasından tutun bu hastalarla birebir temas halinde olan tüm ekip söför, yardımcı hizmetler, hemşire, doktor v.b gibi olanlara net maaşları üzerinden % 50 ilave Ek ödeme,
2- Bunun dışında olan Coranavirüs den dolayı çalışan diğer tüm personellerr ise net maaşları üzerinden %25 ,Ek ödeme,
Yapılmak suretiyle Ek ödeme verilmiş, olsaydı,En azından adil bir paylaşım olurdu.Her zaman söylediğim gibi biri yer,biri bakarsa kıyamet ondan kopar.

Okmete
Okmete - 6 ay Önce

Aynen anlatıldığı gibi tamamen hemşire ve diğer personel ayrı tutuldu hatta hemşireler arasında farklar var..yönetim ve koordinatör ler hasta bakmıyor ama onlar pandemide alıyor biz sırtımızdan su akıyor Nisan'da alırsınız diye cevap geliyor adaletli hakmi

ATT Cengiz
ATT Cengiz - 6 ay Önce

-Genelgeye göre hekim dışı personele ayrım yapılmadan %100 tavanından ödeniyor.

-Arkadaşlar doktorlar 6 yıl Tıp Fakültesi okuyup,4 yıl ihtisas yapıyorlar . Hemşireler ve diğer sağlık personeli kaç yıl okuyor lise mezunu olanlar var . Doktorların maaşlarına döner sermayelerine yönelik eleştirileri biraz haksız buluyorum.

Bizler nöbetimizi bitirip evimize giderken bu insanlar 36 saat aralıksız çalışıyorlar.

hemşire
hemşire - 6 ay Önce

şu süreçte bile adaletsizlik yapmaktan geri durmuyorlar. yazıklar olsun..

SIRADAKİ HABER