PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Kendini Ambulansla Kilitleyen Şoförle İlgili Açıklama Yaptı

Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Aziz Ahmet Sürel dün Sağlık Bakanlığı önünde gerçekleşen eylemde kendini ambulansa kilitleyerek Bakan Koca’nın yanına gelmesini isteyen Şoför olayı ile ilgili “olayın hastane arayıp bulamamak“ konusu olmadığını belirtti.

Gündem 16.06.2022, 00:12 16.06.2022, 01:18 Cansu Polat
Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Kendini Ambulansla Kilitleyen Şoförle İlgili Açıklama Yaptı

Ankara Şehir Hastanesinde hastalarının sürecinin uluslararası kaideler ve ülkedeki mevzuat doğrultusunda en uygun şekilde yürütüldüğünü dile getiren Başhekim Aziz Ahmet Sürel “neticesinde hastanın ilgili servise yatışının kısa sürede gerçekleştiğini belirtmek isterim” dedi.

Başhekim Surel, yaptığı yazılı açıklamada, "Sürücüsü olduğu ambulansla, Sağlık Bakanlığı önünde 14 Haziran 2022 Salı günü saat 13.45'te, kendi ifadesiyle 'eylem' yapan kişinin taşıdığı hastanın Ankara Şehir Hastanesi Acil Servisine girişinin HBYS incelemesi sonucunda aynı gün sabah saat 10.14'te yapıldığı tespit edilmiştir" dedi.

Açıklamada, "Dün bazı basın yayın organlarında da yer alan habere konu ambulans şoförünün eylemine karşı yayılan haberler üzerine bir kamuoyu açıklaması yapma ihtiyacı doğmuştur. Dün gerçekleşen olayda ambulans şoförü, 'Onkoloji hastasını taşıdım, 3 saat boyunca hastane hastane dolaştım ama hastayı bırakacak yer bulamadım' şeklinde bir beyanda bulunmuş, bizim 'makul olmayan davranış' demeyi tercih edeceğimiz eylemi ve sözleri bazı yayın organlarında yer almıştır. Kendisi Bakanlığa bağlı bir sağlık çalışanı olan kişi, talebine binaen Sayın Bakanımız ile görüşmüş, aldığımız bilgiye göre, görüşme daha ziyade kendi kişisel konuları özelinde olmuştur.

Ambulans şoförünün taşıdığı onkoloji hastası, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sevk edilmiş, söz konusu hasta, nakil aracıyla hastanemize getirilmiş ve hastanemiz Acil Servisine 10.14'te giriş yapmıştır. Acil Tıp Kliniğimizdeki değerlendirme sonrasında Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğimizce tetkikleri yapılan hastamızın saat 11.20'de Ankara Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğindeki odasına yatışı gerçekleştirilmiştir. Hastanın yatışı sağlandıktan yaklaşık 2,5 saat sonra, araçta herhangi bir sağlık görevlisi ve hasta bulunmadığı halde ilgili kişi, hasta nakil aracını bakanlık önüne park etmiştir.

Bakanlığa davet edilerek görüşülen arkadaşımızın yol açtığı olay için bu açıklamayı kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına yapmak zorunda kaldığımızı ve olayın, 'hastane arayıp bulamamak' konusu olmadığını, hastamızın sürecinin uluslararası tıbbi kaideler ve ülkemiz mevzuatı doğrultusunda en uygun şekilde yürütüldüğünü ve neticesinde ilgili servisimize yatışının kısa sürede gerçekleştiğini bildirmek isteriz" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (5)
Mehmet hancı 2 hafta önce
Yalan yalan yalan. Kırk takla atın artık. Bütün hastaneler sevk edilen hastayı kabulde her zaman sorun çıkartıyor. Kimse böyle cinnet geçirmek hale gelmez arkada hasta varken.
Sen yolcu 2 hafta önce
Enfeksiyon servisine yatırılmış hasta. Başhekim neyi kıvırsın daha. Söförün sıkıntıları var belli ki
Ne yazık ki Doktor 2 hafta önce
Meslekdaş olarak Başhekime imammayı isterdim ama biliyorum ki artık koltuk sahibi insanların tek misyonu var o da mevcut sistemin devamını sağlamak. Madem durum başhekimin dediği gibiyse sağlık bakanı niye bunu açıklayamdı.
Minee 2 hafta önce
Kıvırmaya çalışıyorsun,şöföre ithamda bulunuyorsun ama hiç inandırıcı bir açıklama olmamış başhekimmm
Abdullah Durgun 2 hafta önce
Artik hasta sevkedemiyoruz cunku sevk edilecek kurumun onayi gerekiyor yataklar dolu deniyor teorik olarak sevk kalkti agir hastalari kimse almiyor
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?