PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Ziraat Bankası’ndan Güncel Promosyon Ücreti İstedi

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Ziraat Bankasına gönderilen maaş promosyon sözleşmesi yazısında sağlık personeline güncel koşullarda promosyon tutarı talep edildi.

Gündem 18.08.2022, 19:06 20.08.2022, 00:20 Cansu Polat
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Ziraat Bankası’ndan Güncel Promosyon Ücreti İstedi

İl Sağlık Müdürü Ali Niyazi Kurtcebe imzalı yazıda 2019 yılında yapılan promosyon sözleşmesi protokolü ile sözleşmenin 31 Aralık 2024 tarihinde sonlanacağı, her bir personele 5760 TL tutarında promosyon ödemesi yapıldığı hatırlatıldı.

26 Ocak 2022 tarihinde tüm personeli kapsayacak şekilde ek promosyon talebi içeren resmi yazılarına bankadan herhangi bir olumlu yanıt verilmediği belirtilen yeni yazıda; protokolün imzalandığı tarihte personel ödemeleri için 258.000.000.00 TL bankaya gönderilirken bugün bu rakamın 650.000.000.00 TL’ye yükseltildiği vurgulandı.

Ziraat Bankası Etlik Şubesi‘ne gönderilen yazıda promosyon tutarının belirlenmesinde en önemli kriterin personelin aylık özlük ödemeleri olduğu belirtilirken, protokolün imzalandığı tarihte aylık olarak 258. 000.000.00 TL bankaya gönderilirken, Kamu çalışanlarına yapılan Mmaaş zamları ile kamu işçilerinin özlük ödemelerinde gerçekleştirilen çeşitli kalemlere yönelik ödenek artışları ve enflasyon farkı ödemeleri ile bu tutarın yaklaşık üç katı arttığı belirtilerek 650.000.000.00 TL’ye yükseltildiği vurgulandı.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne sağlık personellerinin bireysel dilekçeler verdikleri, sendikalar tarafından verilen yazılar olduğu belirtilerek, Bankaya gönderilen yazının ekine ilave edilen dilekçelerde; yürürlükte bulunan protokolün iptal edilerek yeni promosyon anlaşması yapılması ve yeni promosyon ihalesine çıkılmasının talep edildiği bankaya bildirildi.

Anlaşmanın Sürdürülebilirliği Hayatın Olağan Akışına Aykırı

Sağlık personellerine Ankara’da ödenen promosyon tutarının aylık personel özlük ödemelerine kıyasla çok düşük kaldığı belirtilen yazıda, promosyon anlaşmasının bitiş süresinin 31 Aralık 2024 tarihi olduğu dikkate alındığında ve Ziraat Bankası nezdinde gerçekleştirilen finansal işlemlerin büyüklüğü ve işlem hacmine oranla ilk promosyon anlaşmasında mutabık kalınan tutarlar ile anlaşmanın sürdürülebilirliğinin hayatın olağan akışına aykırı olduğu açıkça görülmektedir denildi.

Bankanızla İstişareye Açığız

Ziraat Bankasına personele güncel koşullarda promosyon tutarı ödenmesi için yapılacak işlemlere esas olmak üzere Ankara İl Sağlık Müdürlüğü olarak istişareye açık olunduğu belirtilerek gerekli çalışmanın yapılması talep edildi.

Yorumlar (13)
zımzıkcı 2 ay önce
beynine tokadı yersen şükrü öğretirim sana
Sağlıkçılar 2 ay önce
Adamların daha 1 senesi var buna rağmen itiraz ediyorlar bizim 4 ay var neden itiraz etmiyorlar aklımız almıyor .amasya
Gbs 2 ay önce
Bilmeden konuşuyorsun.3 yılımız var daha
Neyse ne 2 ay önce
4 aylık iban ver ben atayımda yeterki sen sus
ATT 2 ay önce
Zamanında promosyon anlaşması yapılırken o kadar uyardık 5 yıllık yapmayın diye. Ama en başta Sarı Sendikacı arkadaşlar bunu bir zafer elde etmiş gibi lanse ettiler. İşin en tuhaf tarafı halen bu sendikada üye olmayı içlerine sindirebiliyor olmaları.
sırtımızdan başkaları servet yapıyor 2 ay önce
ben 12 taksitle bile ayakkabı alamıyorum. bankacılar yat kat sefahat içinde. nasıl? hepsi memurun sayesinde
cin 4 hafta önce
bankada kazanıyor il sağlıkda kazandı memura beş il sağlığa 10 bin böyle kandırıyorlar
ÇST 2 ay önce
aynısını tüm illerden ve daha yüksek sesle bekliyoruz
hakkı 2 ay önce
Sadece bankalar kazanmasın, herkes misli oranında kazansın. Adalet budur.
mühendis 2 ay önce
Bu enflasyon ortamında 5 yıl gibi uzun süreli anlaşma yapmak akıllı bir iş değil yıllık periyotlarda yapılmalı her yıl maaş katsayısına göre güncellenmeli hem bankalar hemde personeller için en adil olanı bu
MEHMET ESER 2 ay önce
İstanbul il sağlık Müdürlüğü acaba ne zaman Halk Bankasına Maaş Promosyonların güncellenerek personellere ödeme yapması için bankaya resmi yazıyla başvuracak. Türkiye'deki il sağlık müdürlükleri başvurularını yapmaya başlamışlar. Bizde Sağlık Müdürlüğü sağlık çalışanları olarak mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz iyi çalışmalar dilerim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?