Ankara'da Bu Hastanede Çalışanlar Mamak Devlete Görevlendiriliyor!

Ankara Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nde görev yapan çalışanlar, “meslek hastalıkları" poliklinik hizmeti verenler dışında tüm personelin Mamak Devlet Hastanesi'nde görevlendirileceği açıklandı.

Gündem 11.10.2021, 16:32 Zeynep Elmalı
Ankara'da Bu Hastanede Çalışanlar Mamak Devlete Görevlendiriliyor!

Hastanede sunulan poliklinik hizmeti dışındaki tüm hizmetlerin ise Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından sunulacağı ve Ankara Mesleki ve Çevresel Akciğer Hastalıkları Hastanesi'nde bundan sonra yalnızca "meslek hastalıkları" poliklinik hizmeti verileceği belirtildi.

Türk Toraks Derneği, hastanede meslek hastalıkları uzmanları ve poliklinik görevlileri haricinde görevli deneyimli kadro bulunmayacağını belirterek, meslek hastalıklarının tanısının tek branş ve kısıtlı tetkiklerle konulamayacağını, multidisipliner bir yaklaşım gerektirdiğini ifade etti.

Dernek açıklamasında, meslek hastalığı tanısı ve raporu için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan düzenleme gereğince elektronik raporda “Dahiliye, KBB, Göz Hastalıkları, Ortopedi veya Genel Cerrahi, Nöroloji veya Psikiyatri” uzmanlıklarının da imza ve onayı  gerektiğini, Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin gerekli koşullar bulunmadan hizmet veremeyeceğini dile getirdi.

Türk Toraks Derneği, "meslek hastalıkları tanı, bildirim, tedavi, izlem işlevini yürüten ve bu konuda çok deneyimli bir kadroya sahip olan Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi'nin atıl hale getirilmesi kabul edilemez bir durumdur." mesajını verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?