Ankara Büyükşehir’den Sağlık Çalışanlarına Moral Grafitili!

Bilkent Şehir Hastanesi bölgesinde yer alan köprüler sağlık çalışanlarına moral olması amacıyla sağlık çalışanlarını sembolize eden eden grafitiler yaptıran Ankara Büyükşehir Belediyesi, çalışanları grafitilere karşılatıyor.

Gündem 18.04.2021, 21:55 Güler Sağlam
Ankara Büyükşehir’den Sağlık Çalışanlarına Moral Grafitili!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına vefa göstermek ve moral vermek amacıyla Bilkent Şehir Hastanesi bölgesinde bulunan köprü kolonlarını grafitilerle donattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 14 Mart Tıp Bayramı’nda yaptığı paylaşımda, “Hiçbir koşulda yanımızda olmaktan vazgeçmediniz. Hakkınızı ne yapsak ödeyemeyiz. Pandemi döneminde kaybettiğimiz kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tüm fedakâr sağlık emekçilerinin önünde saygıyla eğiliyorum” sözleriyle seslenerek sağlık çalışanları için başlattığı grafiti çalışması tamamlandı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI

Bilkent Şehir Hastanesi'ne ulaşmak için önemli geçiş noktalarından biri olan Beytepe Köyü Yolu ve Bilkent Bulvarı'nı kullanan sağlık çalışanlarını, ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan Resim Atölyesi sanatçıları tarafından hazırlanan ve sağlık çalışanlarını sembolize eden birbirinden renkli grafitiler karşılamaya başladı.

Hastane güzergâhı boyunca 3 köprü yanağı ve 13 kolon; doktordan hastabakıcıya, ambulans şoföründen hemşireye kadar tüm sağlık çalışanları birçok farklı konseptte resmedildi. Grafitiler arasında, vefat eden sağlık çalışanlarının isimleri ile Covid-19 aşısını geliştiren bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in de görselleri yer alırken, ANFA Genel Müdürlüğü bölgede zemin ve peyzaj düzenlemesi de yapacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “ANFA Genel Müdürlüğümüzdeki mesai arkadaşlarımız, grafiti sanatçıları iş birliğiyle Bilkent Şehir Hastanesi bölgesindeki köprü ayaklarını kahraman sağlık emekçilerini temsil eden grafitilerle süsledi. Pandemi sürecindeki fedakârlıklarınıza minnettarız. İyi ki varsınız” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?