Anestezi Teknikeri Ayşe Karaman'ın Hayatını Kaybettiği Evde Keşif Yapıldı!

Karaman'ın ölümüne ilişkin davaya bakan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinin üye hakimi ve bilirkişiden oluşan heyet, erkek arkadaşı doktor Özgür Tarhan'a ait evin kapısındaki üst kilidin değiştirilip değiştirilmediğini, asansör iniş çıkış sürelerini ve güvenlik kamera açılarını inceledi

Gündem 03.01.2020, 18:09 Güler Sağlam
Anestezi Teknikeri Ayşe Karaman'ın Hayatını Kaybettiği Evde Keşif Yapıldı!

Anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın ölümüne ilişkin dava kapsamında olayın meydana geldiği erkek arkadaşı doktor Özgür Tarhan'a ait evde keşif yapıldı.

Dikmen'deki evin bulunduğu siteye gelen Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi ve bilirkişiden oluşan heyete davadaki tarafların avukatları da eşlik etti. Maktulün annesi Feride Karaman da keşifte hazır bulundu.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Olayın gerçekleştiği binanın girişi ve evde keşif yapan heyet, asansör iniş çıkış süreleri ve güvenlik kamera açılarını inceledi. Heyet, olayın meydana geldiği evin kapısının üst kilidinin değiştirilip değiştirilmediğini de kontrol etti.

Sanık avukatı Çetin Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, iddia ve savunmalar doğrultusunda olayın nasıl gerçekleştiği, özellikle kapının üst kilidinin arkadan kilitli olup olmadığı konusunda keşif gerçekleştirildiğini söyledi. "Mahkeme heyeti, çilingir bilirkişi tarafından bu hususu gördü." diyen Arslan, şunları kaydetti:

"Çilingir, ilk izleniminde kilidin orijinal olduğunu, arkadan kilitli olduğunu tespit etti. Naip hakime de söyledi. Bunu raporunda kendisi detaylıca anlatacak. Yine savunma doğrultusunda asansörün iniş ve çıkış süreleri bilirkişi vasıtasıyla keşfedildi. Savunmalarımızı doğrular şekilde tespitler yapıldı."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?