Anestezi Doktorları Korona Nedeniyle İl Dışına Sevk Edildiler İddiası!

‘Hastanede anestezi bölümündeki doktorların Covid-19’a yakalandıkları, tedavi için büyük şehirlerde bulunan hastanelere sevk edildikleri, bu sebeple anestezi bölümünün adeta doktorsuz kaldığı ve sağlık hizmetinin aksadığı’ yönünde basın da çıkan haberleri Bolu İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı.

Gündem 08.01.2021, 00:24 08.01.2021, 01:06 Güler Sağlam
Anestezi Doktorları Korona Nedeniyle İl Dışına Sevk Edildiler İddiası!

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TIKLAYIN

“Bazı internet sitelerinde, İlimizde bulunan bir hastanemizin anestezi bölümündeki doktorların Covid-19’a yakalandıkları, tedavi için büyük şehirlerde bulunan hastanelere sevk edildikleri, bu sebeple anestezi bölümünün adeta doktorsuz kaldığı ve sağlık hizmetinin aksadığı iddia edilmiştir. Bu iddialar gerçek dışıdır. 2020 yılı mart ayında başlayan ve halen devam eden Pandemi sürecinde, zaman zaman Covid-19 testi pozitif olan ve bu sebeple izolasyona alınan hekimlerimiz olmakla birlikte bu durum hiçbir zaman hiçbir hastanemizde ve hiçbir bölümde sağlık hizmetlerini olumsuz etkileyecek oranda olmamış ve hizmet sunumlarımızda aksama meydana gelmemiştir.”

“AKSAKLIK OLMADAN SAĞLIK HİZMETLERİ SÜRDÜRÜLMEKTEDİR”

“Söz konusu internet sitesindeki haberde bahsi geçen hastanemizde de halen herhangi bir aksaklık olmadan sağlık hizmetleri sürdürülmektedir. Valiliğimizin koordinesinde tüm sağlık birimlerimizle birlik ve beraberlik içerisinde, diğer tedavi hizmetleriyle birlikte koronavirüsle mücadele tedbir ve tedavileri de özenle ve etkin şekilde devam etmektedir. Kamuoyumuza saygıyla duyurulur.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-3°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?