PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ameliyat Hemşiresi Ağrı Dağının Zirvesine Çıktı

Seyhan Devlet Hastanesinde ameliyathanede görev yapan hemşire Nurten Turan 5137 metre yüksekliğindeki Ağrı dağının zirvesine çıkarak Türk bayrağını dalgalandırdı.

Gündem 07.08.2022, 18:04 Cansu Polat
Ameliyat Hemşiresi Ağrı Dağının Zirvesine Çıktı

Hemşire Nurten Turan’a Doğa Sporları Kulübü Yönetimi tarafından Ağrı Dağının zirvesine çıkması nedeniyle görev yaptığı hastanenin bahçesinde plaket takdim edilerek onurlandırıldı.

Ağrı dağı zirvesine çıkmanın mutluluğunu anlatan hemşire Nurten Turan, dağcılığın kendisi için bir aşka dönüştüğünü, iş stresini arttığını, kendini eğittiğini, olgunlaştırdığını ve hatta terbiye ettiği muhteşem bir spor olarak gördüğünü söyledi.

Hemşire Turan şöyle konuştu: "Dağcılık hiç kimseye gösteri yapmadığım, kendimle başbaşa olduğum, ruhumdaki acı, öfke ve şefkatleri tamir ettiğim harika bir spor. Benim için anlamı çok büyük. Her zirveye ulaştığımda, rüzgarın sesini dinlediğimde, bir kuşun süzülüşünü izlediğimde, bayrağımızı dalgalandırıp ‘başardım’ diye kendi kendime mırıldandığımda içimde tarifsiz bir huzur ve kocaman mutluluk hissediyorum. İnsanların doğayla içiçe yaşayarak onu koruması en büyük arzum. Bir dileğim ise bu başarımın birilerine feyz olup, tutkularının peşinden gitmelerini sağlamış olmaktır. Bu vesile ile bu gün beni onurlandıran Kulüp yöneticilerime şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar (3)
KOCAELİ' den SELAM olsun. KUTLUYORUM. 2 ay önce
TEBRİK EDİYORUM..Kutluyorum..Doğa sevgisini asiladiginiz için kutluyorum.
Dacilik Doğa Sporları bireysel azimle başarma duygunu yaşama hazzı ile tamamlanıyor. İradaeyi kavilestiriyor. Tefekküre Teşvik ediyor..
Bir sağlık çalışanı olarak Mutlu oldum bu haberden..
Hemsire 2 ay önce
şu an öğretmenler uzmanlık sınavlarına girmeyecekler biz de sosyal medyadan sayın kılıçdaroğludan şunu istesek ek ödemeleri kaldırsın yoksulluk ücretinin üstünde maaş istesek
... 2 ay önce
Boş işler
26
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?