Ambulans Verilmeden Gereksiz Yere Sevk Edildi İddiası!

Havza'da ayağından vurulan bir kişi, 'yerinde müdahale yapılması gerekirken' gereksiz sevkle Samsun'a gönderildi. Ancak ambulans verilmedi. Özel araç bulamayınca yaralı otobüsle ancak 5 saatte gelebildi.

Gündem 21.02.2020, 09:53 21.02.2020, 18:48 Güler Sağlam
Ambulans Verilmeden Gereksiz Yere Sevk Edildi İddiası!

Samsun'un merkezinde yer alan Gazi Hastanesi ve Eğitim Araştırma Hastanesi'nde gereksiz sevklerle hasta yoğunluğu yaşarken, koca Havza İlçesi'nde hastane ve hekim yok mu dedirtecek bir olay yaşandı. Ayağından vurulan bir vatandaşın çektiği çile ve adli vaka olmasına rağmen Samsun'a otobüsle gelmesi isyan ettirdi. 

AYAĞINDAN VURULMUŞ HALDE OTOBÜSLE GELDİ 

TIKLAYIN

Samsun'un Havza ilçesinde ayağa saçma isabet eden bir vatandaşımız, ilçe devlet hastanesine başvurdu. Ameliyathanesi ve diğer ekipmanlara sahip hastane, gereksiz sevk yaparak hastayı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne yönlendirdi. Ambulans için  de yapacak bir şey olmadığını söyleyen hastane çalışanları, ayağından vurulan ve isminin açıklanmasını  istemeyen öğrenciyi kaderiyle başbaşa bıraktı'. 

YARALANDIKTAN 5 SAAT SONRA TEDAVİ

Yaralı öğrenci özel araç için parası olmadığından otobüs aradı. Arkadaşlarının yardımıyla otobüs aranan öğrenci yaralanmasının üzerinden yaklaşık 5 saat geçtikten sonra Samsun'a gece saat lerinde geldi ve Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servis Travma bölümüne başvurdu. Hastaya, müdahale edildi. Olay adli vaka olduğu içinde polis ekiplerine bilgi verildi. Ancak akıllarda kalan soru işareti ise 'Havza'da hastane ve hekim yok mu' dedirtti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?