'Alkışlanmak Değil, Yaşarken Değer Görmek İstiyorum'

Mersin Şehir Hastanesinde görev yapan hemşire Kebire Türkoğlu malzeme ihtiyaçlarının karşılanmamasına isyan ederek ”Alkışlanmak değil, yaşarken değer görmek istiyorum.” dedi.

Gündem 06.04.2020, 11:54 06.04.2020, 12:13 Güler Sağlam
'Alkışlanmak Değil, Yaşarken Değer Görmek İstiyorum'

Hemşire Türkoğlu, Sosyal medya paylaşımında isyanını şu cümlelerle dile getirdi ;

TIKLAYIN

”Mavi önlüklü benim yani hemşire. Yanımdaki arkadaşsa temizlik personeli. İkimizde aynı odaya korona virüs şüpheli hastanın odasına giriyoruz. Şirket arkadaşımıza her türlü ekipmanı sağlamış. Bende tulumum olmadığı için açık kalan boynumu peçeteyle kapatmaya çalışıyorum. Paçalarım açıkta kaldı kollarımı bantladık. 3 ayda tüm dünyayı saracak kadar hızlı yayılan bir virüs için benim tulum giymeme gerek yokmuş. Ama trafikte ateş ölçenler bile giyiyor ben şüpheli vakada giyemiyorum, üzgünüm gerçekten çok üzgünüm. Ben öldüğümde alkışlanmak istemiyorum yaşarken değer görmek istiyorum.”

NOT: Şirket çalışanında koruyucu malzeme tam ifadesi sosyal medya kullanıcılarında kafa karışıklığına neden oldu. Çünkü Kamu'da görev yapan işçi personeller taşeron şirketler değil devlet tarafından maaş, özlük vb. yükümlülükleri yerine getirilmektedir. Kerime Hemşirenin görev yaptığı hastane, Şehir Hastanesi. Şehir Hastanelerinde bilindiği üzere Kamuda görev yapan 4/D'li Sürekli İşçiler değil, hastane şirketleri tarafından çalıştırılan işçiler görev almaktadır. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Ayşem Ayşem 10 ay önce
Sayın sağlık Bakanı da medya önünde sahalara oynasın, ben inanmıyorum tasradaki bu durmadan bakan beyin haberi olmadığına. Onunda haberi bilgisi vardır ama hiçbişey yapmayip sadece seyirci kalıyor, sosyal medyada böyle çok haber çıktı, sendikalar kackere dile getirdi, sivil toplum kuruluşları keza aynı şekilde, peki değişen bişey oldumu, ben hissetmedim görmedim, öyle tv lerde gözyaşı dokmekle duzelmiyor bu işler, sağlık müdürü olarak atadiginiz kişilere güç yetmiyorsa bunun vebalini biz neden ödüyoruz.
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?