Albayrak: Sağlık Çalışanlarının Fedakarlık Zorunluluğu Bitmiyor!

Mesela bugün sağlık çalışanlarına; özellikle devletin duyduğu şükran ve minnet, ‘kalıcı’ olacak mı acaba? Bu sorunun cevabı devletin uygulamalarıyla anlaşılır. Şayet ‘ücretsiz yolculuk’ gibi iyileştirmeler için, koronavirüsün ömrü hesaplanarak ‘3 ay’ denmişse bu büyük bir yıkım olur. Kaldı ki, bu çapta olmuyorsa da Türkiye’de sağlık çalışanlarının fedakârlık zorunluluğu hiç bitmiyor.

Gündem 03.04.2020, 11:55
Albayrak: Sağlık Çalışanlarının Fedakarlık Zorunluluğu Bitmiyor!

TIKLAYIN

Şu an için sağlık personelinden 700’e yakın insanın virüs kapması hatta bazılarının hayatını kaybetmesi ‘bile bile lades’türü bir görev hassasiyetinin sonucudur. Bu denli fedakârlıkla bu hizmeti yürüten kadrolar, özellikle devletin sergilediği farkındalık ve teveccühten çok mutlu ama bunun koronavirüs ile birlikte bitmesinden de çok endişe ediyorlar.

Nuh Albayrak’ın yazısı

Yorumlar (1)
Hemsire sağlık memuru 7 ay önce
Ölümle iç içe olan sağlık çalışanları na hükümetimizin hak gördüğü sadece 3 aylık döner sermaye ödemesi olacak aylık 500 TL ile 900 TL arası eee sormazlar mi adama bu odemelerin daha fazlasınıevinde yatan öğretmenlere ek ders olarak veriyorken bu yapılan hak mıdır saglicilara biri bunu biz sağlık çalışanları na anlatsin
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?