PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Aktif Çalışan 4 Doktor ve 2 Ebe FETÖ’den Gözaltında!

FETÖ/PDY’nin mali yapılanmasına yönelik 59 ilde yapılan operasyon kapsamında aktif olarak çalıştıkları öğrenilen 4 doktor ve 2 ebe ile beraber toplam 13 aktif kamu personeli gözaltına alındı.

Gündem 20.10.2022, 16:21 25.10.2022, 17:18 Cansu Polat
Aktif Çalışan 4 Doktor ve 2 Ebe FETÖ’den Gözaltında!

59 ilde “Gazi Turgut Aslan” operasyonuyla yapılan gözaltılar da toplam 623 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

623 şüpheli arasında 4 doktor ve 2 ebe’de olmak üzere diğer mesleklerden toplam 13 aktif kamu çalışanının olduğu öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ'nün finans yapılanmasına yönelik dün 59 ilde 704 şüpheliye yönelik 'Gazi Turgut Aslan Operasyonu' başlattı. Operasyonda şu ana kadar 623 mahrem/kurye gözaltına alınırken, 81 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Gözaltına alınan şüpheliler arasında; 4 doktor, 4 öğretmen, 2 ebe, 2 infaz koruma memuru ile 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni olmak üzere toplamda 13 aktif kamu çalışanı bulunuyor.

20 milyon TL değerinde döviz ele geçirildi

Operasyonda, yaklaşık 20 milyon TL değerinde döviz, altın ve çok sayıda örgütsel dijital materyal ele geçirilirken; elde edilen verilerin incelenmesine, örgütün güncel/mahrem yapılanmasında görev alan diğer örgüt mensuplarının tespitine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Yorumlar (6)
Sağlık çalışanı 2 ay önce
Sağlık teşkilatının tüm çalışanlarına güvenlik soruşturması yapılmali sağlığın yaridan fazlası ne olduğu belli olur
Mit 2 ay önce
Devletimizin değerli çok kıymetli MİT bu devlete millete zarar verebilecek en küçük bir varliğı yok etme güç ve kudrete sahiptir onlardan ALLAH razı olsun güçve kuvvetlerini artırsın İNŞAALLAH
Enes 2 ay önce
Bu nedir arkadaş, nasıl bir canavar haline geldik böyle,
Adamı kamudan at, sonra hapse gönder, coluk cocuk ortada kalsın,
Yardım edene de operasyon yap.
Yazık çok yazık, nasıl böyle bir aşağı pozisyona düştük.
Kenan 2 ay önce
Kayseri'de 15 temmuz döneminde sağlıkta idarecilik yapmış yöneticiler... Hiç dokunulmadı. Hele biri var ki zırıl zırıl Fetöcü. Cümle alem biliyor. Ama adam hala yönetici pozisyonunda çalışmaya devam ediyor.
Gormuskisi 2 ay önce
Aydın iline de bakılsın. Ildeki hastaneler bir suru atilip geri donmus fetocu personel dolu. Sadece personel degil hastaneye basburanlarin yuzde 50'si aydinda fetocu
Haci Unlu 2 ay önce
Magdur insana yardim etmek medeni dunyanin ve hukukun icinde asla suc olamaz. Allah herkese biraz vicdan versin. Ortada suc muc yok arkdas. Kimi oldurmus bu adamlar kime ne zararlari dokunmus. Adamlar kazandiklari helal paralari yardima ihtiyaclari olan insanlara vermisler.