Akşener'den Skandal Hemşire Benzetmesi!

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, dün yaptığı grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı guguk kuşu filmi karakteri Hemşire Ratched' a benzetti. Acımasız kadının gençlik yıllarını "Hemşire Ratched" karakteriyle anlatılan filmde hasta bakıcılar ise zorba olarak gösterilmişti. Akşener, Kabine üyelerini de filmdeki zorba hasta bakıcılara benzetti.

Gündem 07.10.2021, 01:20 07.10.2021, 01:23 Zeynep Elmalı
Akşener'den Skandal Hemşire Benzetmesi!

Grup toplantısında konuşan Meral Akşener, 'Sayın Erdoğan, Hemşire Ratched, bakanları, zorba hasta bakıcılar. milletimize giydirilen deli gömleği. Ama Hemşire Erdoğan ve ekibi, kıpırdayanın, kafasına vuruyorlar.' dedi.

HEMŞİRE RATCHED BENZETMESİ

Akşener’in konuşmasında yer alan bölüm:

* Türkiye maalesef Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının elinde psikiyatrik bir iktidar anlayışıyla yönetiliyor. Yandaş medyaya, cahil televizyon yorumcularına link verebilirim. Memlekete akıl hastalığı, milletimize de akıl hastası muamelesi yapılıyor. ‘Guguk Kuşu’ filmini yaşıyor gibiyiz. Sayın Erdoğan hemşire Ratched, bakanları zorba hasta bakıcılar, partili cumhurbaşkanı sistemi de milletimize giydirilen deli gömleği.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
ali 3 hafta önce
sitenin admini siyaset yapma ya saglıkçının hakkını ara yada sus
osman 3 hafta önce
pardonda burada skandal olacak ne var ?
MÜLAYİM 3 hafta önce
HALA ANLAMADINIZ MI, BU ÜLKEDE YAPAN DEĞİL YAPANI SÖYLEYEN SUÇLUDUR. HIRSIZLIK YAPANI DEĞİL, HIRSIZLIĞI YOLSUZLUĞU YAPANI SUÇLU ÇIKARAN BİR SİSTEMDE YAŞIYORUZ.
sağlıkçı 2 hafta önce
sizi bir sağlık çalışanı olarak bu haberden dolayı kınıyorum ne var şimdi bu haberde skandal olacak anlıyamadım.hiç üstüme alınmadım alınacakta birşey yok ,teşbih bir meslek grubuna hakaret etmiş gibi gösterilemez ve algılanamaz
CovidAcil 2 hafta önce
Skandal derken? Siz daha Skandal görmemişsiniz!
... 2 hafta önce
Ne boş bir insan olsun çıktın yeminle
Seyfi Kartalkuşuna 2 hafta önce
Burda bid siyaset yok. Konu hemşire. Hemşireyi Meral Akşener'in nasıl bir karakterde tipte algıladığı. Gaddar bir hemşire. Meral Akşenerin gözündeki hemşire. Hasta bakıcılar zorba. Ne biçim bir örnekleme. Neden sağlıkçılar üzerinden vuruyor. Siyasetine neden sağlıkçıları örnek göstererek veriyor. Zaten sağlıkçılar hedefte. Akşenerin de gözündeki hemşirelerin hasta bakıcılar guguk kuşu filmindeki gibi olduğunu anlıyoruz. İktidarı Erdoğanı eleştir. Eleştirmene kimse bir şey demiyor. Ama sağlıkçılara neden bu şekilde gaddar zorba rolündekiler ile anıyorsun
Sağlık 2 hafta önce
Hemşirelerin lüzumsuz bir alınganlığı var. Bu da onlara örnek olmuş. Dedikodudan zaman bulursanız filmi izleyin, ne denmek istediğini anlarsınız.
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?