Aksaray ve Çankırı'da Sağlık Yönetimini Sendika Başkanları mı Temsil Ediyor?

Aksaray ve Çankırı’da Koronavirüs şüphesi ile Devlet Hastanelerinde tedaviye alınmaları panik havası yaratırken, süreçle ilgili kamuoyu bilgilendirmesini yetkililerin değilde sendika başkanlarının yapması tepkilere neden oldu.Valisi, Sağlık Müdürü, Hastane Baştabibi Değil Sendika Koronavirüs Açıklamaları Yapıyor!

Gündem 29.02.2020, 23:29 29.02.2020, 23:46 Güler Sağlam
Aksaray ve Çankırı'da Sağlık Yönetimini Sendika Başkanları mı Temsil Ediyor?

Koronavirüsü şüphesiyle ilgili tedaviye alınan hastalar hakkında Sağlık-Sen Başkanlarının açıklama yapması Aksaray ve Çankırı'da sağlık yönetimini kimin temsil ettiği sorusunu akıllara getirdi.

TIKLAYIN

Valilik, Sağlık İl Müdürlüğü, Hastane Baştabipliği gibi makamlar dururken, bu kadar hassas bir konuda resmi açıklamanın bu makamlar tarafından değilde, sendika başkanlarının yapması ildeki Sağlık Müdürü ve Başhekimlerin konuyu ciddiye almadıkları iddialarına sebep oldular.

Yetkisi olmadığı halde toplum sağlığını ilgilendiren bir konuda Sağlık Müdürü yerine bu açıklamalara imza atan sendika başkanları büyük bir skandala da imza atmış durumdalar. 

Vatandaşların bu konuda devlet kurumlarının yapacağı açıklamalara itibar etmelerinin gereğini bu vesileyle tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bu haberlerle ilgili gerekli yasal prosedürün başlatılıp başlatılmayacağı konusunu ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Sağlıkçılar 12 ay önce
Ancak etiket reklam pesindeler başka birşey ellerinden gelmez yapamazlar bakın 15 senedir sağlık çalışanları için ne yapmışlar koca bir hiç kamuda en düşük maaşı alıyorsak sebebi bunların sedikacilik yapamamasidir
Sincan 12 ay önce
Adamlar hakli atamalarda adam kayirmada yetkililer. Sendika baskani istemedi diye il muduru baskan uzman gorevden alinabiliyor. Bence mudurlugu baskanligi bashekimligi falan kaldirin. Komple hepsini o ilin sendika baskani yapsin.
Yazıklar olsun 11 ay önce
Bırakın bu hak kayıplarının sebebini sorgulamayı, istifa etmeyi, şuradan yorum yapmaya, hatta beğenmekten bile korkuyorsunuz, sizlerin yüzünden yaşadığım hak kaybı için, ahirette davacı olacağım. (inananlar için) Siz yataklarında rahat uyuyun, 3kuruş fazla kazanın, sizler için birileri nasılsa şehadet şerbeti içiyor değil mi?
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?