Aksaray ve Çankırı'da Sağlık Yönetimini Sendika Başkanları mı Temsil Ediyor?

Aksaray ve Çankırı’da Koronavirüs şüphesi ile Devlet Hastanelerinde tedaviye alınmaları panik havası yaratırken, süreçle ilgili kamuoyu bilgilendirmesini yetkililerin değilde sendika başkanlarının yapması tepkilere neden oldu.Valisi, Sağlık Müdürü, Hastane Baştabibi Değil Sendika Koronavirüs Açıklamaları Yapıyor!

Aksaray ve Çankırı'da Sağlık Yönetimini Sendika Başkanları mı Temsil Ediyor?

Koronavirüsü şüphesiyle ilgili tedaviye alınan hastalar hakkında Sağlık-Sen Başkanlarının açıklama yapması Aksaray ve Çankırı'da sağlık yönetimini kimin temsil ettiği sorusunu akıllara getirdi.

TIKLAYIN

Valilik, Sağlık İl Müdürlüğü, Hastane Baştabipliği gibi makamlar dururken, bu kadar hassas bir konuda resmi açıklamanın bu makamlar tarafından değilde, sendika başkanlarının yapması ildeki Sağlık Müdürü ve Başhekimlerin konuyu ciddiye almadıkları iddialarına sebep oldular.

Yetkisi olmadığı halde toplum sağlığını ilgilendiren bir konuda Sağlık Müdürü yerine bu açıklamalara imza atan sendika başkanları büyük bir skandala da imza atmış durumdalar. 

Vatandaşların bu konuda devlet kurumlarının yapacağı açıklamalara itibar etmelerinin gereğini bu vesileyle tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bu haberlerle ilgili gerekli yasal prosedürün başlatılıp başlatılmayacağı konusunu ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 23:46

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 3 ay Önce

Ancak etiket reklam pesindeler başka birşey ellerinden gelmez yapamazlar bakın 15 senedir sağlık çalışanları için ne yapmışlar koca bir hiç kamuda en düşük maaşı alıyorsak sebebi bunların sedikacilik yapamamasidir

Sincan
Sincan - 3 ay Önce

Adamlar hakli atamalarda adam kayirmada yetkililer. Sendika baskani istemedi diye il muduru baskan uzman gorevden alinabiliyor. Bence mudurlugu baskanligi bashekimligi falan kaldirin. Komple hepsini o ilin sendika baskani yapsin.

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 3 ay Önce

Bırakın bu hak kayıplarının sebebini sorgulamayı, istifa etmeyi, şuradan yorum yapmaya, hatta beğenmekten bile korkuyorsunuz, sizlerin yüzünden yaşadığım hak kaybı için, ahirette davacı olacağım. (inananlar için) Siz yataklarında rahat uyuyun, 3kuruş fazla kazanın, sizler için birileri nasılsa şehadet şerbeti içiyor değil mi?

SIRADAKİ HABER