Akit Yazarı Dilipak: Para, Makam ve Güç Dönüştürücüdür, Dönüştük!

İktidarı eleştiren yazılarıyla da bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'tan Ak Parti'ye zehir zemberek sözler: Para ne kadar tatlıymış...

Gündem 03.04.2021, 16:14 Güler Sağlam
Akit Yazarı Dilipak: Para, Makam ve Güç Dönüştürücüdür, Dönüştük!

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, iktidarı sert sözlerle eleştirdi. "Ava gittik, ama avlandık. Dönüştürelim derken dönüştük" diyen Dilipak, "Para, makam ve güç dönüştürücüdür. Ama önce kendine sahip olmak isteyeni dönüştürür. Öyle olduk. Biz de dönüştük" ifadelerini kullandı.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın “Biz”(!)i kıskanıyorlar! başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle:

"DÖNÜŞTÜRELİM DERKEN DÖNÜŞTÜK"

"Ne için çıkmıştık yola. Kimlerle beraberdik.. Cebimizde tesbih taşırdık, takke taşırdık. Bir de misvak! Dillerimizde dualar. Ülkemizi, bölgemizi, dünyayı değiştirecektik. Dillerde tekbir, Allahu ekber!

“Az zamanda büyük işler başardık”. Hızlıydık, başımız döndü. Bu kadar yüksekten bakınca insancıklar ne kadar küçük gözüküyormuş. Para ne kadar tatlıymış, şehvet insanı uçururmuş.. “Su insanı boğar, ateş yakarmış! Her doğan günün bir dert olduğunu,. İnsan bu yaşa gelince anlarmış.” Hep böyle şiirler okurduk. “Sakarya”dan başka şiirler de varmış. Huriler için cenneti beklemek yerine 5 yıldızlı otellerin kıral dairelerinde bekleyen başkaları da varmış. Yeter ki paran olsun. Ya da Şeytanın işadamı versiyonunun beklediği imzayı atarsan, cenneti beklemeden de muradına erişmek mümkünmüş!?. Netekim eldeki bir kuş, telgrafın tellerine tünemiş 40 kuştan daha değerliymiş.

Hem canım, n’olacak, tevbe edersin, olmazsa bir de Hac-Umre, 7 yıldızlı tarafından, çaldıklarının yüzde birine şehrin bir köşesine bir mescid çaktın mı, senden iyi kim olabilir ki!?

Ava gittik, ama avlandık. Dönüştürelim derken dönüştük. Para, makam ve güç dönüştürücüdür. Ama önce kendine sahip olmak isteyeni dönüştürür. Öyle olduk. Biz de dönüştük.. Çevremizde “yola çıktıklarımız” yok artık. Yolda bulduklarımız, yola çıktıklarımıza haddini bildiriyorlar, onları eleştirmeye kalktıklarında."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Tesbit doğru 4 ay önce
Ne yazık iş işten geçti, Yarın devran dönerse bukalemunlara maalesef birşey olmayacak fakat Samimi ve dürüst olan dava insanlarına yine olan olacak.
KUL 4 ay önce
Allah doğru olanların yardımcısı olsun. kul-kamu hakkı yiyenleri kahrı perişan etsin
smemuru 4 ay önce
aynen öyle.
kamil 4 ay önce
elhamdülillah bundan sonra böyle,çatlayın,patlayın.
Doktor 4 ay önce
Yiyin efendiler yiyin çatlayıncaya kadar patlayıncaya kadar yiyin
33
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?