PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Akit, 13 Yaşta Evliliği Savunan Başhekim Yardımcısına Arka Çıktı!

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısının baskı ve zorlama gibi durumlar olmadığı halde evlilik için 18 yaşını beklemenin şart olmadığı yönündeki sözleri sonrası Yeni Akit, Başhekim Yardımcısının laikçilerin hedefi haline geldiğini yazdı.

Gündem 13.12.2022, 00:59 Cansu Polat
Akit, 13 Yaşta Evliliği Savunan Başhekim Yardımcısına Arka Çıktı!

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı olan aynı zamanda İHH Vakfının Konya İl Başkanlığı görevini yürüten Hasan Hüseyin Uysal’ın skandal açıklamaları gündem olmaya devam ediyor.

Yeni Akit Gazetesi, Başhekim Yardımcısının, gençleri zinadan korumanın gerekliliğine vurgu yaptığını savundu.

Akit olayı şu şekilde haberleştirdi:

Sosyal medyada bir kadın kullanıcı, "Bir de aile bile 13 yaşında evliliği inkâr etmedi. Onlara göre normal bir yaş bu. 6 yaştan başlayınca, insanlar oraya takıldı. Sanki 13 yaş suç değil, istismar değil. Yani baştan beri suç itiraf edilmişti zaten. O savunmaların hepsi aidiyet refleksiydi, adalet talebi filan değil" paylaşımı yaptı.

Paylaşıma cevap veren İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı ve Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal, gençleri zinadan korumanın gerekliliğine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

Aile vs zorlama yoksa, kendi iradesi ile evlenmeyi istemişse, 13 yaş konusunda kimsenin itiraz etmemesi gerekmez mi çünkü biliyoruz, o yaşta, maalesef kendi istekleri ile gayri meşru cinsellik yaşayanlar artık var Gayri meşrusuna engel ol/a/mayıp meşru yolu kapatmak hangi mantık?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.