PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Partili Vekil’den Kadınlara Fahişelik Yolu Değil mi? Diyen Başhekim Yardımcısına Destek!

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal’ın “beden satmaya giden yol fahişelik yolu değil mi?” diyerek yaptığı paylaşıma tepkiler sürerken Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun‘dan Başhekim yardımcısına destek geldi.

Gündem 23.05.2022, 09:13 Cansu Polat
Ak Partili Vekil’den Kadınlara Fahişelik Yolu Değil mi? Diyen Başhekim Yardımcısına Destek!

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İHH (İnsani Yardım Vakfı) Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, sosyal medya hesabından kullandığı cinsiyetçi ve ayrımcı ifadelerle kadınları hedef aldı.

Kıyafet tercihleri nedeniyle kadınlara yönelik cinsiyetçi ifadeler kullanan Uysal, "Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya'da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80'i açık tipler türedi. Bu teşhir, 'beden görseli satma' değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!" dedi.

Uysal tepkiler üzerine tweetini silerken daha sonra yaptığı açıklamada, "Çok seviyesiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f..... demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok" ifadesini kullandı.

Uysal'ın sözleri sosyal medyada büyük tepki aldı. Tepkiler üzerine AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Uysal'a moral ziyaretinde bulundu.

Uysal ziyareti "Mht vekilimiz @sorgunahmet Ahmed Sorgun Beyefendi pazar demediler tatil demediler an bu an, zaman bu zaman diyerek evimizde ziyaretimize geldiler "Yan-yanalığımız bilinsin istedik" dediler. Sorumluluk budur. Dost budur "Nerede kaldı?" dedirtmez Olması gereken anda-yerde hazırdır," ifadeleriyle duyurdu.

Kaynak: BirGün

Yorumlar (14)
mehmet. 1 ay önce
amacına ulaşmışssın işte birilerine yaranmak değilmiydi amaç
niğdeli 1 ay önce
Amaç,bu adamın arkasındayım kimse birşey yapamaz mesajı vermek!!
Sağlıkçı 1 ay önce
Kimler kimlerle beraber! Sandıkta görüşürüz.
CovidAcil 1 ay önce
Adam sonuna kadar hakliydi! Martavaligi birakin!
Emir 1 ay önce
İnşaAllah o yadırgadıklarınızla Yaradan tarafından sınanırsınız. Diğer seçime milletvekili aday adaylığını koy bakalım Sorgunun desteğini ordada alabilecek misin?
yaa çuval dızı ne yaptınız iğne belli de 1 ay önce
sevili hocam bir de siz yöneticisiniz söyleyin bakalım atadığıınız müdürler yrd nasıl atadınız hangi sınavı yaptınız bunları o ballı yerlere atadınız 15 bin maaş yan gel yat bizler okuduk sınavlar kazandık memurluk yapıyoruz bunun hesabını ben sizden öbür dünyada soracağım siz kendinizi masum göstermeyin sizin de işiniz bozuk öbür tarafta hatırlatayım kendinizi temiz ve müslüman olarak değerlendiriyorsunuz ama yanılıyorsunuz müslümün adam hak yemez yedirmez ve bu haksızlıklara göz yummaz ha diğer söylediklerinize katılıyorum herkes adabıyla giyinmeli dikkat çekmemeli ama ya sizin yaptıklarınız
Konya’dan Ahmet 1 ay önce
Dediği doğru herkes adabınca davransın ama lafı söyleyenin Kardeşi iki yıl sendikacılık yapmaya çalıştı ne yediği belli değil kendisi de farkı yok ele verir fetvayı kendi s.... Fatma’yı derler bizim oralarda aynen öyle yapıyor bunlarda
vatandaş 1 ay önce
Sayın Cumhurbaşkanım Bu akparti teşkilatıyın içerisindeki yerleşmiş ve yerleştirilmiş kişileri ayıtlamazsan bunlar seni en sonunda koltuktan edecek dışardaki mualefet patırdar çatırdar sana zarırı dokunmaz onların zararı kendisine en tehlikelisi bunlar tarafsız düşünce ve yorumum
Zikirci 1 ay önce
iktidara yaranıp daha üst kadro elde etmek için böyle söylemlerde bulunmak "beden satmaya giden yol fahişelik yolu değil mi?"
Anestezi tek 1 ay önce
Bahsettiği düzeyde ki bir çıplaklığın,giyim kuşam özgürlüğüyle alakası yok,teşhirciliktir,iffetsizliktir haklı.Ama f..işelik ifadesi ağır olmuş.Allah hidayet nasip etsin hepimize.Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?