PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

AK Partili Vekil Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Açıklama Yaptı

2023 yılında ülkemizde yaşanan hekim eksikliği ihtiyacını karşılamak için daha fazla uzman tabip hizmeti vermek amacıyla 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacağını söyleyen Milletvekili Aksal, Sağlık Bakanlığı’nın personel istihdamına yönelik açıklama yaptı.

Gündem 07.12.2022, 20:41 Cansu Polat
AK Partili Vekil Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Açıklama Yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı olan Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, üst düzey sağlık hizmeti sunmak adına 27000 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edileceğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın 27000 sağlık personeli istihdamına dair konuşan Aksal, “Sağlık Bakanlığımızca açıklanan 2023 yılı sözleşmeli personel kadroları ile de hedeflerimiz doğrultusunda hızla ilerleyeceğiz. 2023 yılı başında ülkemizde hekim eksiği yaşayan bölgelerimizin ihtiyacını karşılamak, daha fazla uzman tabip hizmeti vermek ve üst düzey bir sağlık hizmeti sunmak adına 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek” dedi.

Sözlerine insan merkezli bir sağlık sistemi oluşturduklarını söyleyerek devam eden Aksal AK Parti iktidarının ilk gününden bu yana sağlık alanında önemli yatırımlar yaptığını kaydetti.

Yorumlar (1)
bir gün geldi 2 ay önce
sözleşmeliye kadro deyin sonra da sözleşmeli personel alın ne söyledeğinizi kulağınız duyuyor mu duyuyor ama işinize gelmiyor atadığınız sözleşmeli idareciler gibi ama az kaldı sandık geldi kıllık bizde sopa bizde
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.