Ak Partili Vekil Fakıbaba: Sağlıkta Aksaklıklar Var, Vatandaştan Çok Şikayetler Alıyoruz!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski bakanı, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, bir televizyon programında sorulara cevap verdi.

Gündem 09.03.2020, 14:41 09.03.2020, 15:44 Güler Sağlam
Ak Partili Vekil Fakıbaba: Sağlıkta Aksaklıklar Var, Vatandaştan Çok Şikayetler Alıyoruz!

Sağlık alanında aksamalar olduğunu söyleyen Milletvekili Fakıbaba, " Herkes görevini iyi yapacak. Sağlıktaki başarısızlık Ak Parti'ye niye yansısın" dedi. Vatandaştan çok fazla şikayet aldıklarını söyleyen Fakıbaba, "Urfalılar her türlü hizmeti hakediyor. Kimden gelirse gelsin her türlü talebin karşılanması için hazırım" şeklinde konuştu. Günlük bakılan hasta sayısına da değinen Fakıbaba, " 60'tan sonra bir doktor hasta bakamaz" ifadesini kullandı.

TIKLAYIN

"PERSONEL YETERSİZ VE KAPATILAN HASTANE NEDEN AÇILMIYOR"

Öte yandan Şanlıurfa'da yapılacağı söylenen şehir hastanesiyle ilgili herhangi bir gelişme henüz yok. Vatandaşlar, nüfusu 2 milyonun üzerinde olan Şanlıurfa'da hastane ve personel sayısını yetersiz bulduklarını her fırsatta dile getirirken ayrıca milyonlarca liralık yatırım yapılan ancak daha önce kapatılan Özel Ursu Hastanesi'nin için de "neden açılmıyor" diye soruyor. Alınan bilgiye göre, Ursu Hastanesi davasında mahkemenin hastanenin yeniden açılması yönünde karar aldığı belirtiliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sönmez 12 ay önce
Urfa sağlığı yerin dibinde resmen . Orada calisiyorum gecemiz gunduzumuz yok . Insanustu performans sergiliyoruz . Ustune idarecilerin mobbingine ugruyoruz buna ragmen ne hasta lar memnun ne de calisanlar . Zaten 2 sene sonra ben gidecem ama buraya gelecek olan arkadaslar Allah sabir versin
Ali 12 ay önce
Memur bike olmayan Damadını dışardan atama ile Ankara Şehir Hastanesine Destek Müdürü yap sonra sağlık başarısız de...Sağlık sistemi çok iyi dünyada en iyi en konforlu sağlık hizmeti Türkiyede veriliyor sen ne diyorsun? Hem de oarasız nerde hangi üljede var böyle Hastaneler? Çok yanlış ifade bunlar
Sayın eskibakan 12 ay önce
Siz değerli eski bakan , urfa halkının gönlünde yeriniz var buna saygım var ama siz değerli vaktinizi tarim bakanlığında tarımı kalkındirmak için çalıştığınız sıralarda ülkemizin nasilki bir anda tarımla ilgili tüm sorunları hallolmadi elbette bir anda sayın bakanın sağlık sistemini düzeltmesini beklememeli, her ilden siyasi sebeplerle bakan beyin yanına gidip doktor isteniyor, hastane isteniyor vs vs. Siz Urfa üzerinden elestiri yapan muhalif parti vekili gibi birlik ve beraberlikten uzak açıklama yapmadan önce sahada etkin bir şekilde bulunan bakan bey ile ilgili önce hakkını teslim etmeniz lazım. Şu var eleştiri demokratik hak ve olmalı ama lokal bölgesel siyaset kokan işlere de artık pek çok kişi kanmiyor.
Sağlıkçı 12 ay önce
Sayın vekilimiz güzel deyinmiş çok şükür birileri görebildi bizleri çözüm noktası da olunur inşAllah bizde karşımızda liyakatlı idareciler görebiliriz belki o zaman sırf koltuk sevdası için gelen ve sağlıkçılara eziyet eden insanların bir an önce alınması lazım
Sağlık personeli 11 ay önce
Fakıbaba Şanlıurfa’nın kanayan yarasına parmak basmadı resmen bütün bedenini bastı. Şanlıurfa sağlığı kan ağlıyor hastalar ve yakınları gereken hizmeti tam teşekkül zaten almıyorlar. Doktor başına düşen hasta sayısına tr genelinin çok çok üstünde. Bir hekim günlük 100-150 arası hasta bakıyor ne kadar fayda sağlar halkın takdiri. Sağlık personeli tükenmişlik sendromu yaşıyor her yerde bir sıkıntı yaşanıyor servislerin tamamında bir sıkıntı var. 7-8 hemşirenin yapacağı işi 3-4 hemşireyle yapmaya çalışıyorlar. Servislerde geceleri iki hemşire yerine tek hemşire nöbet tutuyor. 3.basamak yoğun bakımlarda 2 hastaya bir hemşire genelgesi olmasına rağmen 3 hastaya bir hemşire düşüyor. Bu hemşirenin ne kadar faydalı olacağını varın siz düşünün. 3+1 ile Urfa’da turalan sağlık personeli yılı dolduğu gibi kaçmanın derdinde gelin elinizi vicdanınıza koyun bu insanları neden tutamıyoruz. İl sağlık müdürü Emre erkuş ve ekibinin yıldırıcı politikalarına bakalım ne kadar dayanacaklar. Eski il sağlık müdürü himmet beyi mumla arıyoruz artık.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?