Ak Partili Başkan: Makam Sahibi Olmak İçin Ya İmam Hatipli ya da Trabzonlu Olacaksın! (2)

Çevre sempozyumunda konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın sözleri dikkat çekti. Yılmaz, 'Makam sahibi olmak için ya imam hatipli ya da Trabzonlu olmak gerekiyor' dedi.

Gündem 19.12.2019, 16:27 19.12.2019, 16:32 Güler Sağlam
Ak Partili Başkan: Makam Sahibi Olmak İçin Ya İmam Hatipli ya da Trabzonlu Olacaksın! (2)

TIKLAYIN

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Yücel Yılmaz, katıldığı etkinlikte ilginç bir açıklamada bulundu.

2. Bandırma ve Çevresi Sempozyumu’nda konuşan Yılmaz, “Askeriyesinde, memurunda vesairesinde devleti temsil eden bir insan varlığı var aslında burada. Siyaseti demiyorum. Siyaseti Trabzon temsil ediyor, Karadenizliler. Makam sahibi olmak için bir imam hatipli olacaksın bir de Trabzonlu, bizim dönemde öyle "dedi.

BAŞKAN SÖZLERİNE AÇIKLI GETİRDİ!

Bir makam sahibi olabilmek için ya Trabzonlu olacaksın ya da İmam Hatipli" cümlesinin espri mahiyetinde söylediğini belirtti. Konuya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Yılmaz, panelde Balıkesir insanlarının özelliklerini anlattığını söyledi. Bu cümlesinin cımbızlanarak siyasetin cilvesi gereği bir eleştiriymiş gibi anlatılıyor olmasını doğru bulmadığını dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu: "Balıkesir'in değerlerini, insanlarının özelliklerini anlatırken gençlerin siyasete girmeleri gerektiğini örneklendirirken bir espri mahiyetinde Trabzonlular ve İmam Hatipliler işi iyi yapıyor manasında kurduğumuz cümle cımbızlanarak siyasetin cilvesi gereği bir eleştiriymiş gibi anlatılıyor. Bütün olarak verildiğinde zaten orada gençlerin alkışlaması, orada Trabzonlu gençlerin de olması, üniversite çünkü kozmopolit bir yer. Fakat sadece o cümle çekilmiş. Biz, Trabzonluların siyasete olan ilgilerini ve yaptıklarını biliyoruz. Bu ayıplanacak değil, takdir edilecek bir şey. İmam hatipli gençlerimizin de kendilerini siyasete adamaları, bu konuda iş yapmalarını da destekliyoruz. Benim de çalıştığım arkadaşlar var ama yani bu cümleyi cımbızlayarak sanki biz buna karşıymışız gibi basında algı oluşturulmaya çalışılıyor. Olacak biz de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gençlerimizi, Trabzonlular gibi teşvik ediyoruz siyaset yapmaya, bunda yadsınacak bir şey yok."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
haklı 1 yıl önce
adam haklı imam hatipli isen birde imamlıktan geçmeysen sağlıkta doktor olmanın gerekmediği en üst makamlara kadar atanabilirsin örneği her ilde mevcut hemde istemediğiniz kadar yazık ki ne yazık bende düşünüyorum ilahiyat okuyayım yoksa sağlık bakanlığının görevde yükselme falan yapacağı yok
Balıkesir Sağlık müdürlüğü 1 yıl önce
Balıkesir Sağlık Müdürü hem imam hatipli hem de trabzonlu. Sadece o mu 3 başkan da Trabzonlu.
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?