Ak Partiden Torpili Olanlar Filyasyon Görevine Gönderilmiyor mu?

İzmir’de Ak Parti'den tanıdığı, eşi dostu olan bazı sağlık çalışanlarının filyasyon ekibinde görev almamak için idarelere siyasi baskı yaptırdığı iddia edildi.Siyasiler, sağlık çalışanlarının üzerinden elini çeksin.

Gündem 19.11.2020, 09:43 19.11.2020, 10:53 Güler Sağlam
Ak Partiden Torpili Olanlar Filyasyon Görevine Gönderilmiyor mu?

Cumhuriyet gazetesinden Mehmet İnmez'in haberine göre; İzmir’de AKP’li bazı sağlık çalışanlarının filyasyon ekibinde görev almamak için siyasi torpil arayışına girdiği ortaya çıktı.

Görevlilerin risk oranı fazla olduğundan görevlendirme yapılmaması için AKP yöneticilerini ve İzmir milletvekillerini arayıp “Bizi filyasyon ekibinde görevlendirmesinler. Çocuğum var” diyerek torpil istediği belirtildi.

TIKLAYIN

"BİZİM DE ÇOCUKLARIMIZ VE AİLEMİZ VAR"

Siyasi torpilin yanı sıra hastane yöneticilerinin de AKP’li olmayan sağlık çalışanlarını sürekli filyasyon ekibine yazdığı öğrenildi. Aylardır filyasyon ekibinde görev yapan sağlık çalışanları, “Bizim de çocuklarımız ve ailemiz var. Siyasi düşüncemiz farklı olduğu için sürekli bize görev yazıyorlar. AKP’li olanlar ise isimlerini yazdırarak görev almıyorlar” diyerek ayrımcılık yapılmasına tepki gösterdi.

SİYASETİ KARIŞTIRMAYIN

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol da filyasyon ekibinde görevli sağlık çalışanlarına ayrımcılık ve torpil yapıldığına şahit olduğunu söyledi. Doğruyol, “Filyasyon görevine gitmemek için sağlık çalışanları siyasilerden torpil arıyor. Filyasyon ekibi dağılmış ve tükenmiş durumda. Siyasiler, sağlık çalışanlarının üzerinden elini çeksin. Bürokratları rahat bıraksınlar. Bu benim partilim, bu benim yakınım mantığından vazgeçsinler. Bu alanda çalışan personeller arasında eşitlik istiyoruz” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Asdgsh 6 ay önce
Aşırı saçma bir haber olmuş.Bu dönemde yapılan haberin niteliği kesinlikle bu olmamalı hele hele bilim ışığında yol alması gereken bir sektörde.
Ölüm Var Ölüm 6 ay önce
Ulan gülmekten öldüm ya haşa Azrail'e demi akplisin diyeceksiniz EYY CEHALET PARTİSİ CHP OKUL SIRALARINDA DÖVDÜLER BAŞI ÖRTÜLÜ DİYE KIZ ÇOCUĞU NU DIŞARI ATTILAR CAMİİ LERİ AHIRA ÇEVİREN CHP VE TÜM KUTSAL DEĞERLERİ ÇİĞNEYEN DEVLET ADAMLARINI UNUTTUM SANMAYIN GÜLHANE ASKERİ HASTANESİ VARDI YA ANKARA DA CHP LİLER TEDAVİ ALTINA ALINIR BAŞI ÖRTÜLÜ DİYE YARALI TEDAVİ GÖREN GAZİ OLMUŞ SİZİNLE İŞBİRLİKÇİLER İN PUSU KURMUŞ HAİNLER İN VURDUĞU ASKER ANNESİNİN DIŞARIDAKİ NİZAMİYE KAPISINDA SAATLERCE AYAKTA TUTAN ANLAYIŞI UNUTMAK MÜSLÜMAN A YAKIŞMAZ ŞİMDİ DE AKP YE KARŞI BİR OYUNU MU OYNUYOR SUNUZ VAYYY KAFİR LER ALLAH REZALET İÇİNDEN ÇIKARMASIN İNŞALLAH BU KADAR ÇOK NET İFTİRA VE YALAN HABER YAPAN LARA LANET OLSUN İNŞALLAH ALLAH BELANIZI VERSİN İNŞALLAH
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?