PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ak Parti’de Milletvekillerinin Yüzde 40’ı Değişecek! Bakanlar Vekil Yapılacak

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi 300’ün üzerinde milletvekili çıkarılması için Ak Parti’nin çaba gösterdiğini, Bakanların ise milletvekili adayı yapılmasının düşünüldüğünü yazdı.

Gündem 25.11.2022, 11:29 Cansu Polat
Ak Parti’de Milletvekillerinin Yüzde 40’ı Değişecek! Bakanlar Vekil Yapılacak

2023 genel seçimleriyle ilgili AK Parti kanadının çalışmaları hakkında kulis bilgileri Abdulkadir Selvi’nin köşesinde yer aldı.

Milletvekili listelerinde değişiklikler bekleniyor diyen Selvi, bu oranın % 60 ya da 70 seviyesinde olmadığını %40’ın biraz üzerinde olabileceğini söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin

ister ortak aday ister çoklu aday ile Erdoğan’ın karşısına çıksa da herhangi bir riskin gözükmediğini, Erdoğan’ın İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ya da Mansur Yavaş’la yarışması durumunda ilk turda ama farklı oranlarda seçimi kazanacağını belirtti.

Ak Parti’nin Cumhur ittifakı olarak mecliste çoğunluğu sağlamak için çalıştığını belirten Selvi, 300 ün üzerinde milletvekili çıkarmak için çaba gösterildiğini aktardı.

Abdulkadir Selvi Bakanların milletvekili adayı olmasının üzerinde çalışıldığını belirtirken Bakanların seçim bölgelerinde sürükleyici olduklarını bu yüzden Erdoğan’ın kabinede devam etmek istediği Bakanları seçimden sonra istifa ettiriceğinin söylendiğini yazdı.

Bakanların, milletvekili adayı olması düşünülüyor. Bakanlar seçim bölgelerinde sürükleyici oluyor. Erdoğan’ın Kabine’de devam ettirmek istediği isimleri milletvekilliğinden istifa ettireceği söyleniyor. 2018 seçimlerinde Berat Albayrak, Abdulhamit Gül, Mevlüt Çavuşoğlu ve Süleyman Soylu milletvekili seçilip daha sonra istifa etmişlerdi. Yerel seçimlerde bazı bakanların büyükşehirlerde belediye başkanı adayı yapılması gündemde."

Selvi, seçim tarihi ile ilgili olarak da "2023 seçimlerinin tarihiyle ilgili bir gelişme oldu. Üniversite sınavlarının 17-18 Haziran’da yapılacağı ilan edildi. Bu demektir ki 18 Haziran’da seçim olmayacak. Üniversite sınavlarının 18 Haziran’da yapılacak olması nedeniyle seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılması için lobi yapanlar yine harekete geçecek" dedi.

Yorumlar (12)
asabi 1 hafta önce
sayenizde ülkede sağlık camiyasi da yaşanmaz hale geldi
Bir garip 1 hafta önce
Ne yaşanmaması çalışılacak kurum olmaktan çıktı, sadece sağlık değil bütün kurumlar öyle oldu ne yazıkki, bununda tek sebebi taşeronlaştırdılar,artık çocuklarımız bir zanaat öğrenip kendi dükkanlarını iş yerini açsalar bin kat daha iyi.
genç adam 1 hafta önce
çok yaşlandı zaten hepsi yaşlılık düşünme yeteneğini azaltıyor
ooo 1 hafta önce
gecen yil 59 tl ye aldigim polari suan 259 tl olarak alamiyorsam...bir yilda ulkenin ekonomisinin bukadar allakbullak olmasi sebebiyle isterse butun kabine degissin ne fark eder...halk zaten kararini sandikta verecektir
DAİMİ İŞÇİ 1 hafta önce
CCUMHURBAŞKANI sayesinde bakan oluyorlar millet vekili oluyorlardı ama artık millet adam gibi adam göstermez ise oy vermezler görün de bakın
Kamil 1 hafta önce
2001 yılından beri ak partiliyim. BBP yada MHP ye oy vererek REİS e destek vereceğim. Konya vekilleri başkan vekili ve bürokrasisine OY Vermeyeceğim.
hemşire 1 hafta önce
yeni vekiller yeni bakanlar demek yeni akraba, es-dost ise sokmak, cebini doldurmak demek. bence hic gerek yok ama illa olacaksa vekiller devam etsin. en azindan ise sokacak akraba kalmamistir artik.
. 1 hafta önce
2002 den beri ak partiyi destekleyen seçmen olarak yazıyorum. Erdoğan kesinlikle c.başkanı olarak devam etmek zorunda ancak altını komple değiştirmesi gerekir. Yerelde hiçkimse kimseden memnun değil. Alttaki il müdürleri ankaraya şikayet gitmesin yeter diye düşünüyor. Kimin canı yanmış kimin hakkı kime geçmiş önemi yok. Kangren olmuş büyük sorunlar var. Erdoğan zannediyor ki herşey yolunda. Çünkü ona öyle anlatılıyor.
Acil 1 hafta önce
Yaaavvv sus, milletin bu sefer bu şekildemi kafasını yıkıyorsunuz, tepenin haberi olmadan yerel hiç bir şey yapamaz yapınca yapılıyor bir gecede resmi gazetede görevden alınıp göreve getiriliyor,sen neyin kafasını yaşıyorsun!! Dostum gelecek o 2023 Allahın izniyle,suriyeliler ile birlikte suriyeye hazırlıklı olsunlar..
Memur 1 hafta önce
Peki tamam bu seçimde vekil oldular dokunulmazlık kazandılar hesap vermekten kurtuldular.ya bir dahaki seçimde ne olacak..önünde sonunda herkes hesap verecek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın