Ak Parti: Sözleşmeli Personel İçin Maliye Bakanlığı Çalışma Yürütüyor!

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, BENGÜTÜRK TV'de katıldığı bir programda süresiz sözleşmeli personelle ilgili olarak Maliye Bakanlığı nezdinde bir çalışma yürütüldüğünü açıkladı.

Gündem 28.01.2021, 02:05 28.01.2021, 12:12 Güler Sağlam

TIKLAYIN

Ak Parti Grup Başkanvekili Grup Başkanvekili Cahit Özkan, konuya ilişkin olarak "Sözleşmeli personelimiz, belirli bir süre çakılı kadro anlayışıyla çalışıldığı için, personel aileleriyle buluşamıyor. Eş durumu tayininden yararnamıyorlar, bazı özlük hakları noktasında da sıkıntılar yaşıyorlar. Bazı birimlerde bakanlıklarda çalışma yaptık, ama bunu sadece bir bakanlık nezdinde değil bütün bakanlıklar bütün kamu personeli nezdinde yeknesak bir düzenlemeyle çözümünü öngörmek üzere Maliye Bakanlığı nezdinde bir çalışma yürütülüyor. İnşallah bu çerçevede, etki analizi tamamlandıktan sonra sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna müjdesi verilecektir." dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
fgdfgdfg 3 ay önce
3+1 lere bişey yok mu ? kadrolu atanma varken sözleşmeliyi kendileri getirdi şimdi de kadro vermeyi müjdelemek...
ttttttttttttttt 3 ay önce
acaba bu begenmeyenler neden begenmedı yanlıs bir bilgi mi verildi yorumda. gayette doğru bu sözleşmeliyi getiren kendileri değilmiydi
Fatma ERDEM 3 ay önce
Özellikle Sağlık Bakanlığında K P S S ile bileğinin hakkıyla atanmış süresiz sözleşmeli personel 2013 yılından bu yana kadro bekliyor. 2017 yılından sonra göreve başlayan aynı serviste çalışan 3+1 süreli sözleşmeliler, 2020 yılında kadroya geçtiler. Diğerlerinin eli kolu bağlı. Bu haksızlığa daha ne kadar dayanılır.
shu 3 ay önce
Sözde kalmaz umarım. Her seçim sonrası umutlarımızın tükenmesinden yorulduk.
sgk lı sağlık çalışanı 3 ay önce
aile hekimliğindeki süersiz söleşmeli ssk lı tıbbi sekreter ve hizmetli personellerde kadro bekliyor inşalla ayrım olmadan kadro verilir
Adil 3 ay önce
Kamu Dışı ASÇ hakkında, neredeyse her ay CİMER'e bunu soruyorum; Hazine ve Maliye Bakanlığı da "Konu bizi değil, Sağlık Bakanlığını ilgilendiriyor" deyip, topu Sağlık Bakanlığına atıyor. Sağlık Bakanlığı ise, "Çalışma yoktur, devlet memuru olmak istiyorsanız KPPS çalışın" anlamında bir cevap veriyor. Yani, ya sayın milletvekili ya da bakanlıklar doğru söylemiyor. Bakalım hangisi yalancı çıkacak.
Nasıl 3 ay önce
Ne müjdesi ya bu insanlar zaten kpss ile atanmıyor mu.. Ne müjdesi.. Yazan da cizen de oynayan da sizsiniz.. Bu insanlar zembille gelmediler, okudular, calıstılar atandılar.. En doğal hakları ta en başta ucube bir sistemle gaspa ugratılan bu calısanlara sonradan yapılan işlem ise müjde öyle mi.. Ya bir gidin işinize..
Pandemisavar 3 ay önce
Yuvarlak laflarla kamuoyu oyalanıyor...! 3600 sözü verileri kaç sene oldu...? Bu konu hakkında ne zaman yetkili birine soru sorulsa bakanlık ta çalışma devam ediyor denile gelindi...! Bu nasıl iş....?cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilince herşey hızlı ve pratik olacaktı ..?bizde desteklemiştik..? Bu sözleşme 'liler dede böyle oluyor...!birde bakan sağlık çalışanların özlük hakkı için ocak ayını işaret etmişti temmuzda....değişen birşey yok...!Herhalde 2023...!
sssssss 2 ay önce
öncelikle yeni hak istiyoruz.tuik in açıkladığı yoksulluk sınırında maaş istiyoruz çokmu şey istiyoruz.maaşlar açlık sınırında geziyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?