PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

AK Parti Sıfır Araçlarda ÖTV İndirimine Hazırlanıyor! Tarih Verildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs günü yapılacağını açıklamasının ardından sıfır otomobiller için ÖTV indirimi uygulaması hayata geçiyor.

Gündem 21.01.2023, 09:30 22.01.2023, 22:12 Cansu Polat
AK Parti Sıfır Araçlarda ÖTV İndirimine Hazırlanıyor! Tarih Verildi!

Türkiye Gazetesinde yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti kurmaylarının başlattığı çalışmaya görei sıfır otomobilde ÖTV’de kademeli indirim getirilmesi sağlanacak.

2023 seçimleri için tüm partiler büyük bir özveriyle çalışırken, Ak Parti'nin hazırlamakta olduğu seçim beyannamesinin ana çerçevesi netlik kazanmaya başlamış durumda.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBMM grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda seçimin 14 Mayıs günü yapılacağı belirlendi.

Erdoğan'ın yapmış olduğu seçim tarihi açıklamasının ardından ise Türkiye siyaseti çalkalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarıyla beraber seçim beyannamesi ile ilgili yapmış olduğu toplantısında “Net vaatlere yer verelim. Milletin taleplerini beyannameye yansıtalım ve vaatlerimizi her kesimin anlayacağı basit bir dille ifade edelim. Ekonomide atılacak adımları ön plana çıkaralım” sözlerini kullandı.

Ak Parti'nin seçim strateji ekibinin hazırlamayacağı beyannamede ise 'toplumsal huzur ve adalet' kavramları öne çıkarılacak. Eğitim, savunma, gençlik politikaları ve benzeri alanlarda da 5 yıllık bir projeksiyon çizilmesi planlanıyor. Bunun yanında, seçim beyannamesinin ise 6 ana başlık olması belirtildi.

Türkiye Gazetesi'nde yayınlanmış bir habere göre; Toplumun en çok beklenti içinde olmuş olduğu otomobiller için ÖTV indirimi uygulamaları hakkında da farklı öneriler gündeme getirilmekte. ÖTV indirimi konusu için 5 yıllık bir kademelendirme ortaya çıkartılması, bu çerçevede her sene %10 indirim uygulanması ile, 5 yıllık bir zamanın sonunda %50 civarında indirime gidilmesi doğrultusunda öneriler bulunmakta.

Ak Parti kaynakları “Örneğin, bir araç için 200 bin lira ÖTV ödeniyorsa, 5 yıllık kademeli indirimle, bu rakamın 5 yıl sonunda 100 bin liraya düşürülmesi tartışılıyor” ifadelerini kullandı. Meslek garantili eğitimlere önem verilmesi, şehir hastaneleri bünyelerinde sağlık akademilerinin açılması, yeni oluşturulacak enerji ve ulaştırma yatırımlarını içeren başlıklar da Ak Parti'nin seçim beyannamesinin öncelik verdikleri unsurlar arasında bulunacak.

Yorumlar (13)
sağ.tek. 3 hafta önce
Bayiler sıfır araç satmıyor.
Hadi bakalım 3 hafta önce
Galerici isen vardır
Vatandaş 3 hafta önce
Aynen bilerek pazarlama stratejisi uygulanıyor. Az mal piyasaya sürüp çok paralara satma stratejisi ne zman talep azalır işte o zaman fiyatlar inmeye başlar...yoksa ötv indirimi falan hikaye...
zeki 3 hafta önce
oy yok!
ferdi 3 hafta önce
piyasada sıfır araba mı var ki, galericiler toplamış hepsini
sağ.tek. 3 hafta önce
bayiler araba satmıyor. İndirim hikaye.
Sartorius 3 hafta önce
Yaw he he, olmayan arabanın ötv'si mi olur, diyelim ki oldu onu da bindirerek alırlar.
ya 3 hafta önce
milyon olmuş arabalarda
SAĞLIKÇI HARİÇ 3 hafta önce
SAĞLIKÇI HARİÇ YARARLANABİLİR. ÇÜNKÜ SAĞLIKÇIDA ARABA ALACAK PARA YOK
0203 3 hafta önce
DEMEK Kİ İŞLER BAYAĞI Bİ KÖTÜ GİDİYOR!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.