PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

AK Parti Milletvekili: Dev Hastane 3 Yılda Yapılır Ama Bir Hekim En Az 15 Yılda Yetişir

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, hekimlere sahip çıkılması gerektiğini belirterek bir dev hastanenin 3 yılda yapılabileceğini ama bir hekimin en az 15 yılda yetişeceğini söyledi.

Gündem 17.01.2023, 20:52 Cansu Polat
AK Parti Milletvekili: Dev Hastane 3 Yılda Yapılır Ama Bir Hekim En Az 15 Yılda Yetişir

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Mustafa Esgin, Brsa’da amiral gemisi olarak nitelendirilen Muradiye Devlet Hastanesinin durumuyla ilgili Nöbetçi Gazetede köşe yazısı yazan Lale Akasoy’a açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Esgin, Akasoy’a yaptığı açıklamada, devlet hastanesiyle ilgili yaşanan sıkıntı ve aksamaların farkında olduklarını söyledi.

Bu arada kamu hastanelerinde bazı branşlarda yaşanan hekim yetersizliği konusuna da değinen Esgin, söz konusu bu sıkıntıların giderilmeye çalışıldığından bahsederek, “Hekimlerimize sahip çıkmak gerekir. Bir dev hastane 3 yılda yapılır ama, bir hekim en az 15 yılda yetişir. Bazı özellikli birimlerde hekim sıkıntı yaşanabilir ama, çözmeye gayret ediyoruz. Bursa sağlığında işler yolunda...” diye konuştu.

Yorumlar (8)
bjk 1 hafta önce
Doğru söylemiş
Sg 1 hafta önce
15 yılda yetişen hekim eşkiyalar tarafından hırpalanır 3 dk da serbest kalır
Hekim 1 hafta önce
Olaya insani açıdan bakmıyorlar yine. Diyelim ki iyi bir hekimin yetişme süresi 1 yıl olsun, bu yine de hekimin binadan değersiz olduğu anlamına gelir mi? Binayla insanı kıyaslamak nedir Allah aşkına?
Ysp 1 hafta önce
Bu ne demek saglik ekip işidir.Bir hemsirede kolay yetismiyor(tabi lise mezunu hemsirelerimizde var ama olsun).Bir hekim 6 yıl okuyup 2 yil dhy yapip 4 yıl asistanlik yapip 2 yıl dhy yapip 3 yıl uzmanlik yapip 2 yıl dhy yapabilir ama bizde kpss ile ataniyoruz,kpssde en az tus kadar zoe bir sinav.
Haha 1 hafta önce
Komik mi olmaya çalışıyorsun
Kes 1 hafta önce
Hahahahaha güldürdün seni gidi troll seni
sm 1 hafta önce
E giderlerse gitsinler diyordunuz??
Jale yaldız 1 hafta önce
Saglik ekip isidir,doktor tek basina yetmez hemşireler olmazsa olmaz,saglik olmaz birde bunu kabul etseler.Ona görede hemşirenin hakkını verseler iyi olur.gelecek 10 yılının en buyuk sorunu hemsire ihtiyacı olacak,yurt dışı gidisler bunun gostergesidir.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.