PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş: ‘Asgari Ücrette Fiyat Söylemem Ama..’

Habertürk Televizyonunda Kübra Par’la Açık ve Net programına katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, asgari ücret tutarını merak eden vatandaşları heyecanlandıran açıklamaya imza attı.

Gündem 09.11.2022, 05:12 09.11.2022, 05:25 Cansu Polat
Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş: ‘Asgari Ücrette Fiyat Söylemem Ama..’

“Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyiz” diyen Kurtulmuş, Habertürk ekranlarında asgari ücrete dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Programın sunucusu Kübra Par’ın “asgari ücret ne kadar olacak?” sorusunu cevaplayan AK Parti Genel Başkan Vekili, “fiyat söylemem ama kural söylüyorum. Bir kere vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyiz. Bu zor süreçte vatandaşlarımızın beklentilerinin altında adım atılmadığı. Bütçe disiplini içerisinde vatandaşın alım gücünü yukarı çekecek bir çalışma yapacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Habertürk’te yayımlanan canlı yayında gazeteci Kübra par’ın sorularına cevap verdi.

Gündeme dair pek çok konuda açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, asgari ücret zammı konusunda da milyonları heyecanlandıran ifadeler kullandı.

"VATANDAŞLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ"

Kübra Par'ın "Asgari ücret ne kadar olacak?" sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, rakam vermekten kaçınırken artış konusunda enflasyonu işaret etti. Kurtulmuş, "Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz" dedi.

Kurtulmuş konu hakkında şunları söyledi:

"Geçtiğimiz yıl iki sefer asgari ücret düzenlemesi yapıldı. Bu yıl sonunda asgari ücret, emekli ve memurda aynı şekilde düzenlemeler yapılacak.

"FİYAT SÖYLEMEM AMA KURAL SÖYLÜYORUM"

Fiyat söylemem ama kural söylüyorum. Bir kere vatandaşımızı enflasyonu ezdirmeyeceğiz. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Aralık'ta toplanacak. Bu tür rakamların telaffuz edilmesi aslında vatandaşımıza haksızlık.

"VATANDAŞLARIMIZIN ALIM GÜCÜNÜ YUKARI ÇEKECEĞİZ"

Bu zor süreçte vatandaşlarımızın beklentilerinin altında adım atılmadı. Kimse de bol keseden rakamları telaffuz etmesin. Bütçe disiplini içerisinde vatandaşlarımızın alım gücünü yukarı çekecek bir çalışma olacak."

Yorumlar (14)
saglikci 1 ay önce
asgari ücrete zam demek iğneden ipliğe herşeye zam demek.
halil 4 hafta önce
pespembe vaatler her zamanki gibi. memura ödenen ise enflasyonun karşısındaki zerrecik
Sağlık camiası 1 ay önce
SÖYLESEN NE OLUR SOYLEMESEN HİKAYE ADAM.
nerede yaşıyoruz? 1 ay önce
Memurumuzu enflasyona ezdirmeyiz dediniz %2.5 ek zam vermiştiniz!
YİĞİDO 5858 1 ay önce
BU ADAMIN DEDİĞİ HİÇ BİR ŞEY ÇIKMIYOR ZTENN
He he 1 ay önce
Yapacağız, edecegiz,sunacağız, verecegiz akılları meşkul edecek cümlelerin son kelimesi kesinlik yok.
Sağlık camiası 1 ay önce
SÖYLESEN NE OLUR SOYLEMESEN HİKAYE ADAM.
Eşitsizlik 1 ay önce
Doktor kadar teşvik isteriz avrupada amerikada bizden 3 4 kat fazla alsalar da bizim ülkede herkes eşit olmalı. Temizlikçi de teşvik almalı
saglikci 1 ay önce
yok devenin nalı
konuş 1 ay önce
bin söyleyeyim sen dinle sgk 19,5 / memur ve emeklisi 21,5 refah payı 10 /15 verirsin tablo bu ya da seçimde kaybetceğini anlarsın bun %50 bilemedin yine kaybediyorsun %100 olur mu olur örnekleri var hadi şimdi sen konuş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın