PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Aile Hekimine Molotoflu Saldırı Tehdidi

Sağlık Bakanlığı Alo 184 hattını arayan bir hasta yakını, “hekimin çalıştığı kurumu Molotof'la ortadan kaldırırız, silahlarla orada kim varsa kafasına sıkarız” tehdidinde bulundu.

Gündem 26.07.2022, 21:08 27.07.2022, 22:38 Cansu Polat
Aile Hekimine Molotoflu Saldırı Tehdidi

İstanbul Esenyurt‘ta bir aile sağlığı merkezinde görev yapan hekim, ASM’ye koruma amaçlı gelen polislerin neden orada bulunduklarını öğrenmek için İlçe Sağlık Müdürlüğü’nü aradı.

İlçe Sağlık Müdürlüğünden kendisine SABİM’i arayan bir hasta yakınının ASM’yi molotofla ortadan kaldıracaklarını, silahla orada kim varsa kafasına sıkacaklarına yönelik tehdit geldiği bilgisini öğrendi.

Söz konusu hastayı hiç görmediğini anlatan hekimin açıklaması şu şekilde:

“Esenyurt 6 nolu asm’de aile hekimi olarak görev yapmaktayım . Bugün öğleden sonra 3 polis memuru güvenliğimizi sağlamak amacıyla asm’ye geldiler. Daha önce böyle bir durum yaşamadığımız için ilçe sağlık müdürlüğündeki yetkililerden bilgi almak istedik . Bir hasta yakını anne ve babasına aşı yapılmadığı gerekçesiyle sabimi arayıp ‘Esenyurt’tu bilirsiniz, Annem babam covid olursa, alırım 10-15 kişiyi molotoflarla Asm yi ortadan kaldırırız. Silahlarla orda kim varsa kafasına sıkarız. Kaybedecek hiçbir şeyim de yok’ gibi tehditlerde bulunduğunu öğrendik. Söz konusu Hastayı hiç görmemiş bir hekim olarak can güvenliğimden endişe ediyorum.”

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?