Aile Hekiminden Bakan Koca’ya Ek Ödeme Tepkisi: Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfına Bağışlayacağım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının maaş kesintilerinin kaldırıldığı ve Covid-19 hasta takibine ek ödeme yapılacağına ilişkin paylaşımı aile hekimlerinin tepkisine yol açıyor.

Aile Hekiminden Bakan Koca’ya Ek Ödeme Tepkisi: Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfına Bağışlayacağım
banner71

İstanbul Kadıköy’de aile hekimliği yapan Dr. Süleyman Baba, Bakan Koca’nın paylaşımına tepki göstererek “Maaş kesintisinin kaldırılmasını neden bir tek hastalıkla sınırlı tuttunuz ve bu bir müjde gibi açıklanıyor” diye yazdı.

TIKLAYIN

Baba, Sağlık Bakanı Koca’nın paylaşımına verdiği yanıtta “Şimdi herkes her ay 3 bin tl verdiğinizi zannedecek şekilde algı oluşturuldu. Çok yazık. Muhtemelen bir kaç yüz lira verilecek. İade edemezsem ÇYDD ne bağışlayacağım” dedi.

Aile hekimlerine salgın nedeniyle takip edilen hasta sayısına göre üç ay boyunca ek ödeme yapılmasına ilişkin yönetmelikteki "aile hekimlerine net aylık 3 bin lirayı, aile sağlığı çalışanlarına ise net aylık 850 lirayı geçmemek üzere" ibaresi, 3 ay boyunca aile hekimlerinin net 3 bin lira ek ödeme alacağı şeklinde yansıtılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 14:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kurt
Kurt - 3 hafta Önce

Aile hekimliği kaldırılsın ... Acili özlemişsinizdir. Gerçek hastaları muayene ederek doktorluk maharetleriniz icra etmiş olursunuz...

Saglikci
Saglikci - 3 hafta Önce

Nereye bağışlarsanız bağışlayın. Aldığıniz maaş sanki helal.Yattiginiz yerden dünyanın maaşını alıyorsunuz bir de afra tafra.Saglik bakanlığının yürüttüğü covidle mucadelesine en büyük köstek olan sizsiniz.Bakanligin yerinde olsam hepinizi lağvederim.

reis
reis @Saglikci - 3 hafta Önce

yazık sana

AH
AH @Saglikci - 3 hafta Önce

Şunu merak ediyorum, madem ASM çalışanları yattığı yerden para kazanıyor, siz çalıştığınız yerden para kazanamıyorsunuz, mental geriliğiniz mi var? Siz neden ASM'de çalışmıyorsunuz?

Söyliyim; tüm kamu kurumları sağlıkla olan kesişimlerini Aile Hekimleri üzerinden çözüyor, bir çocuğa aşı yapmak için teee 60-70 km köy yoluna kar kış demeden gitmek istemiyorsunuz, ehliyetinden yurtta kalmasına, yivsiz tüfeğinden akli meleke raporuna kadar her zımbırtıyla uğraşmak istemiyorsunuz. Aile Hekimleri koruyucu sağlık hizmeti verirler. Anlamadığınız şeyler hakkında konuşmaya bayılıyorsunuz. Sizin zihniyetinizdekiler ASM'de çalışınca da isyan ediyor.

Bir aile sağlığı elemanı
Bir aile sağlığı elemanı - 3 hafta Önce

Bu haklı isyanı kim yapcak diye bekliyordum herkes verilen rakamları alacağız sanıyor 100₺ alırsak iyidir yazık çok yazık

Bırak Git
Bırak Git - 3 hafta Önce

Zaten hasta bakmıyorsun. Gelen her hastayı hastanelere yönlendiriyorsun. Uzman hekimden daha çok para alıyorsun.

tabip
tabip - 3 hafta Önce

aile hekimi havadan para alacak
ne yaptı da alacak

Saglikci
Saglikci - 3 hafta Önce

Biz aile hekimi değil türkiye devleti hekimi istiyoruz ailenin hekimi olurmu aile zaten koruyucu hizmetler aşılar vs bunlarda zaten ilçe saglik mudurlugu ekipleri yapıyor kapatın aile hekimliğini devletin bütçesi rahat nefes alsin recep Akdağ zamanında getirilen ve mmas lari ilk başlarda iyi olan ancak bir gerçek pandemide düştü dolayısıyla sistem
Saglikli değil bunun yerine koruyucu sağlık hizmetleri adı altında bir birim kurulup aile hekimlikleri kapatılmalıdır devletimiz bu yükten kurtulmalı dağa çok okuyan hakemden uzman olur ona girene maasi iyilesir

SAĞLIKKK
SAĞLIKKK - 2 hafta Önce

Eski sisteme Sağlık Ocağı sistemine dönülse ne kadar güzel olurdu.


SIRADAKİ HABER