Ahmet Hakan: Sağlık Bakanlığı Gazete Düşmanı !

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, koronavirüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından bazı iş yerleri için getirilen 'gazete bulundurma yasağını' eleştirdi. Hakan, "Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı bu rehber, tam anlamıyla gazete düşmanı bir rehber" dedi.

Gündem 29.06.2021, 12:25 Güler Sağlam
Ahmet Hakan: Sağlık Bakanlığı Gazete Düşmanı !

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'ndeki bazı maddelere tepki gösterdi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Hakan, bunları 'Berber, kuaför ve güzellik salonlarında gazete yasağı', 'Spor salonlarında gazete yasağı', 'Kahve ve kıraathanelerde gazete yasağı', 'Çay bahçelerinde gazete bulundurulmasına ilişkin yasak', 'Dernek lokallerinde gazete bulundurma yasağı', 'İnternet kafelerde gazete bulundurma yasağı', 'Halı sahalarda gazete bulundurma yasağı', 'Bilardo salonlarında gazete bulundurma yasağı' olarak sıraladı.

Listenin böyle uzayıp gittiğini belirten Hakan, "Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı bu rehber, tam anlamıyla gazete düşmanı bir rehber. Hiçbir bilimsel veri, gazete ile Kovid-19 arasında bağlantı kurmaya izin vermezken rehberi hazırlayanlar, bu bağlantıyı kurmuşlar. Neye göre?Kafalarına göre" ifadesini kullandı. Hakan, şöyle devam etti:

"Üstelik gazete sokulmasının yasak olduğu bu mekanların tümüne, her gün onlarca kağıt ve karton ürün giriyor. Onların hiçbir sakınca doğurmayacağına inanan yetkililerimiz, nedense gazetenin sakınca doğuracağına inanmışlar. Neyse. Şimdiye kadar olan oldu. Bir şey demedik.
Ama hiç değilse 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamaların tümüne son verilirken şu saçma gazete yasağına da son verilsin. Unutulmasın bu yasak. Yoksa aşılanma oranı artıp maskeler bile fora edilmişken bu saçma yasak orada öylece durmaya devam edecek."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
alim 6 ay önce
bu millet çok okur ya, gazetemi elimden alıyorlar diye kafayı yer:)))))))))))
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?