Ahmet Hakan: Sağlık Bakanı Kabinenin İletişimi En Güçlü Bakanı!

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Süleyman Soylu, Hulusi Akar ve diğer bakanlara dair yazdığı izlenimlerine Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı da ekleyerek, “kabinenin iletişimi en kuvvetli ismi” dedi.

Gündem 17.12.2019, 10:38 17.12.2019, 12:42 Güler Sağlam
Ahmet Hakan: Sağlık Bakanı Kabinenin İletişimi En Güçlü Bakanı!

Ahmet Hakan yazısında;

- FAHRETTİN KOCA: Sağlık alanında ortaya çıkan her türlü spekülasyona anında cevap geliştirmesi, gece yarısı “pat” diye sağlık kuruluşlarına baskın düzenlemesi, şehir hastaneleri ile ilgili spekülasyonlarla bıkmadan usanmadan hesaplaşması... Onu galiba “kabinenin iletişimi en kuvvetli ismi” yapıyor dedi.

KABİNEDEN ÇİZGİLER

- SÜLEYMAN SOYLU: Kabinenin olay ismi... Tartışmaların odağında. Şöyle bir gözlemim var kendisine dair: Bütün tartışmaları sonuna kadar ve tadını çıkararak yürütüyor ama tartışmaların odağında yer almaktan keyif aldığına dair en küçük bir işaret bile vermiyor.

*

- ZİYA SELÇUK: Önyargım vardı kendisiyle ilgili... “Çözemeyecek bu eğitim işini” falan diyordum. Fakat en son PISA sonuçlarında ortaya çıkan yükselişi görünce bütün önyargım yıkıldı. Bir umut doğdu bende... Ve artık kendisini önyargısız bir şekilde izliyorum.

- MURAT KURUM: Kendisini tamamen işine vermiş bir hali var. İş odaklı... Ayrıca sonuç odaklı... Üzerine vazife olmayan hiçbir alanda yok... Kendi alanı içinde kalmaya özen gösteriyor. Sadece işini yapıyor ve gördüğüm, bildiğim kadarıyla da işini iyi yapıyor.

*

- MUSTAFA VARANK: Çok güçlü bir mizah duygusu olduğu kesin. Yoksa HDP’li Garo Paylan, “Çocukluğumda uzaya gitmek isterdim” dediğinde... “Biz sizi göndeririz” diye cevap veremezdi. Daha çok ironi, daha çok espri yapabilir ama sanırım kendini tutuyor biraz.

*

- HULUSİ AKAR: Gözlemleyebildiğim kadarıyla kendisine “Hulusi Paşa” dendiğinde nasıl bir tepki veriyorsa... “Hulusi Bey” dendiğinde de aynı tepkiyi veriyor. Bunu not edelim. Bir de her an ciddiyetini bozup da kahkahayı basacakmış gibi bir izlenim vermesi var. Bunu da not edelim.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Zador 2 yıl önce
Tamam sayın Hakan Medipol'den ömür boyu ücretsiz sağlık bakımı paketini kaptın tamam.
SAĞLIKÇI 2 yıl önce
BİRDE SAĞLIKÇILARA SORUN..................
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?