Ağır İş Göremez Raporlu Sağlıkçıyı Ağır İşe Verdiler: Tabi ki Sağlık Bakanlığında!

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ağır iş göremez raporuna rağmen bir çalışan 'iş yükü ağır anjiyo birimine' gönderildi. Hastanede uygun eleman olduğu öne sürülürken, pandemi bu döneminde 'torpil mi var' iddiaları da gündeme geldi

Gündem 17.11.2020, 11:10 18.11.2020, 10:34 Güler Sağlam
Ağır İş Göremez Raporlu Sağlıkçıyı Ağır İşe Verdiler: Tabi ki Sağlık Bakanlığında!

Pandemi süreci nedeniyle hastanelerde sağlık çalışanlarının yükü artarken, birimlere eleman kaydırma işlerinde de haksızlıklar olduğu öne sürüldü. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşandığı iddia edilen olaya, İl Sağlık Müdürlüğü'nün el atması istendi. 

Rapora Rağmen Ağır işe Verildi Haberlerine Başhekim Açıklaması: Haberler İçimi Sızlatıyor! haberi için tıklayınız

İddiaya göre Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan olayda personel sayısı az olan röntgen biriminde görevli 'ağır iş göremez raporu'na sahip bir çalışan, görevlendirilecek başka personeller olmasına rağmen 'iş yükü ağır anjiyo birimi'ne gönderildi. 

Ağır işlerde çalışamaz raporunu göstermesine rağmen, personelin iş yükü fazla olan ve ağır makinelerin kaldırıldığı anjiyo biriminde görevlendirilmesinde ısrar edildi. 

RAPORU DİKKATE ALINMADI TORPİL İDDİASI GÜNDEMDE

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin birleşmesi sonucu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışmaya başlayan röntgen biriminde çalışan görevliler, sayılarının az olması ve hastane içinde yapılan görevlendirmeler nedeniyle zora düştü. Bu durum diğer çalışanları da rahatsız ederken, iddiaya göre söz konusu birime görevlendirilecek personel olduğu ancak 'torpil iddialarının' da gündeme gelmesine yol açtı. 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ EL ATSIN

Korona virüs ile mücadelede doktorların şüphe üzerine hastaneye gönderdiği vakalara ilk teşhis için röntgen biriminde film ve tomografi çekiliyor. Röntgende yaşanan personel azlığı iş yükünü artırırken işlerin aksamasına da neden oluyor. Birimde yapılan hastane içindeki bir görevlendirme ise bazı çalışanları şaşkına çevirdi. Konuya Sağlık İl Müdürlüğü'nün el atması istendi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'raporlu çalışana' görevlendirme şaşkınlık yaratırken, röntgen biriminde personelin azalması çalışanlarıda mağdur etti.

Zekeriya FIRAT/HEDEF HALK

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
tolga 9 ay önce
Sağlık bakanlığında Engelli işçiler Çok eziliyor üniversite mezunu bir çok sertifikalar var ama temizlik yaptırılırken Hizmetli sapa sağlam memura sekreter, santralis ,bilgi işlem evrak dağıtımcılığı yaptırılıyor neymiş o memur deniyor kardeşim belediyede işci kadrosunda mühendis var mimar var avukat var bunlara da yaptırın öyle bir yasa varsa birde engelliye pozitif ayrımcılık deniyor kimse UNUTMASIN HER KES ENGELLİ ADAYI !
Engelli memur 9 ay önce
%82 engelliyim ve engelli memur olarak atandım idari memurum felç geçirdim sağ tarafım güçsüz hemofili hastasıyım e nabizim da idari iznim olduğu halde sağlık Bakanlığında olduğum için çalışıyorum hakkımı helal etmiyorum Rabbim biliyor
Hemsireler 9 ay önce
Ne MS multip sekloroz hastasıyım ayni durum benim başımda da var yuruyemiyorum bile
Nesibe 9 ay önce
Bu haberi yapan kişiye rica ediyorum,Samsun Sağlık müdürlüğündeki "geçici görevli torpilli" konusunuda haber yapsın. Onun dayısının kızı,bunun amcasının oğlu, şunun köylüsü,digerinin eşi derken hastanede personel kalmayacak.Bu hastanede çalışan anestezi teknisyeni bile müdürlükte geçici görevli. Allah aşkına, kimse sormuyor mu ,bu nasıl oluyor diye.insaf edin artık
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?