Adrese Teslim İhale İddiası

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü 7 Kasım tarihinde; Karabük üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi,Safranbolu ve Yenice Devlet Hastaneleri ile Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için yemek ihalesine çıkıyor.

Adrese Teslim İhale İddiası

Batı Karadeniz adlı internet sitesinin iddialarına göre gerçekleştirilecek ihale ile; 702300 öğün kahvaltı, 2002750 öğün normal yemek, 317750 diyet yemek,90000 sulu gıda, 86550 sulu yumuşak diyet ve 355400 ara öğün alımı yapılacak.

Kafaları karıştıran nokta ise ihalenin süresi.36 ay üzerinden çıkılan ihale beraberinde yeni sorunları ve soruları da gündeme getiriyor. Çünkü ihale şartnamesinde % 25 iş bitirme belgesi isteniliyor. Günlük birim fiyatlardan hesaplandığında, 3 yıllık yemek bedelinin % 25’i olan iş bitirme tutarı da yaklaşık 10-15 milyon gibi bir rakam tutuyor. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Karabük firmaları ise; ” Ne Karabük ne de Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı bu iş bitirme belgesini verebilecek bir firma yok. Bizler bu memlekette üretiyor, bu şehrin insanlarını istihdam ediyor, alışverişimizi bu şehirden yapıyoruz, yani Karabük’ten kazandığımızı yine Karabük’te harcıyoruz. Ancak bu şartname ile bu ihale adeta adrese teslim gibi bir ihale olacak ve yabancı firmalar işi alacak. İhale 1 yıllık yapılsın, hepimiz girelim ve kazanan Karabük olsun” şeklinde görüş belirtiyorlar.

KARABÜK FİRMALARI DÜŞÜNÜLMÜYOR

İhalenin 3 yıllık yapılmasının değişik sorunları da gündeme getireceğini belirten ilgili kaynaklar; “Sektördeki hammadde giderleri sürekli değişiyor, böyle olunca da ister istemez kalite de değişkenlik gösteriyor ve şikayetler başlıyor. Siyasetçilerimiz ve yöneticilerimiz, hem Karabüklü işadamlarının, hem de hastane personelinin ve hastalarımızın çıkarlarını düşünmeli, çünkü diğer şehirlerde bu işler böyle oluyor” cümleleriyle duygularını ifade ediyor.

TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 16:59

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lmn 33
Lmn 33 - 8 ay Önce

Mersin de, Aynen bu konuyla aynı olmakla birlikte buna benzer oylesine çok satın alma ve ihale konuları varki...bir tane de adam gibi adam çıkmıyor siz ne yapıyorsunuz diyecek. yazık ki ne yazık bu ülkeye

SIRADAKİ HABER