Adıgüzel: Ordu'yu bu başhekimden kurtarın!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu Devlet Hastanesinde yaşanan doktor eksikleri ve istifalara değindi. Adıgüzel, “Ordu’yu bu başhekimden kurtarın” dedi.

Gündem 07.10.2020, 13:12 Güler Sağlam
Adıgüzel: Ordu'yu bu başhekimden kurtarın!

Adıgüzel TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin şunları söyledi;

TIKLAYIN

Ordu Devlet Hastanesi'nde Nöroloji uzmanı kalmadı. Başhekim Efendi hepsini budadı. Yoğun bakımda  covid olsun ya da olmasın pek çok hasta  nöroloji uzmanı eksikliğinden sağlık hizmeti alamıyor.   bu hastaların nörolojik muayenesini de  ya o  başhekim yapar  ya da bu Başhekimi orada tutan Sağlık Bakanlığı yetkilileri yapar. 

Ordu Devlet Hastanesi Ordu'nun en köklü kurumlarından bir tanesidir. Bugünlerde de koronavirüs ile mücadelenin amiral gemisidir. Maalesef son dönemde yapılan liyakatsiz ve de hatta talihsiz başhekim atamalarıyla kan kaybetmektedir. Gün yok ki hastalardan, hasta yakınlarından ve de çalışanlardan bir şikâyet gelmesin. Bu başhekim çalışma barışını bozmuş, on yıllardır siyasetten uzak özveriyle çalışan, adeta hastanenin duayeni olmuş doktorları bile çileden çıkarmıştır.

Her gün istifalar ve tayin talepleri alınmaktadır. Bu başhekim sayesinde Nöroloji Bölümü doktorsuz kalmış,  dün de Göğüs hastalıkları doktorları toplu şekilde istifa dilekçesi vermiştir. Covid pandemisi ile mücadelede en önde görev yapan göğüs hastalıkları ve yoğun bakımlarda her hastanın ihtiyaç duyduğu nöroloji uzmanları istifa ve tayin istekleri ile rahatsızlığı orta etmişlerdir. Hemen her branş hekimi huzursuzdur.  Buradaki sıkıntılar ilimizi temsil eden diğer milletvekilleri tarafından da zaman zaman şikayet konusu olmaktadır Hastaneye verdiği tahribata rağmen bu başhekimin, bir siyasinin eşinin hemşerilik bağlantısı nedeniyle görevde tutulduğu söylenmektedir. Ordulu olduğunu iddia edip, Ordu'ya hiç bir faydası olmamış bu siyasetçinin tek yapması gereken bu şahsı buradan alıp, çok istiyorsa kendine yakın bir yerde değerlendirmesidir.  Bu şekilde sadece kendisini değil hem O'nu, hem de Ordu'yu Kurtarmış olur.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Araştır Lafabakan 4 ay önce
Laflara bakarlar laf mı diye, söyleyenlere de bakarlar, fasıklar haber getirdiğinde de doğruluğunu araştırırlar.
Sağlıkçı 4 ay önce
Ah bu kendini bi b.. sanan başhekimler düşün artık sağlık çalışanlarının yakasından diyeceğim ama koltuk tatlı para kaymaklı ego uçan balon maşAllah hiçbiri kımıldamıyor koltuktan.
Sarışının adı esmerin soyadı 4 ay önce
Yahu bu para kaymaklı kelimesini senden başka kimse kullanmadığı için kim olduğunu zaten anladık da bunları senin söylüyor olman çok şaşırtıcı takmışsın kafaya koltuk da koltuk hayırdır koltukta gözün mü var :))
Adalet 4 ay önce
ben anlamıyorum hastanede bu başhekimin sevilmeme oranı çalışanlar arasında %99,9 iken nasıl halen o koltukta oturabiliyor. doktorları ve çalışanlaraı düşmanıymış gibi görüyor. Allah çalışanların yardımcısı olsun.
Sarışının adı esmerin soyadı 4 ay önce
Biz çalışanları olarak çok seviyoruz Atila hocamızı. yatmaya alışanları, rant peşinde koşanları, torpille işini yürütmeye çalışanları korumaktan vazgeçin. Allah yolunu açık etsin hocamızın sayesinde şu hastanede nefes aldık. Bazı egosu uçan balon olanların, parayı kaymaklı götürenlerin zırlamalarını duydukça daha da mutlu oluyoruz bakıp bakıp gülüyoruz hallerine. Helal olsun be Atila hocam
SAHTEKAR 4 ay önce
Bu bilgiyi nasıl aldın kim dedi %99.9 diye :))) ne fitne insanlar var arkadaş. O hastanede bile değilsin her habere bu şekilde pislik yaparsan kim inanır sana ! Hadi kimliği ve özel bilgileri gizleyip o hastanede çalıştığına dair foto gönder bakalım
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?